![//i0.1616.ro/media/581/3142/38126/21560805/1/csm-bucuresti-hc-dunarea-braila-liga-florilor-28-03-2024.jpg](http://i0.1616.ro/media/581/3142/38126/21560805/1/csm-bucuresti-hc-dunarea-braila-liga-florilor-28-03-2024.jpg?width=960)
CSM Constanţa, Dinamo Bucureşti şi CSM Bucureşti s-au calificat în semifinalele Cupei României
Echipele de handbal masculin CSM Constanţa, Dinamo Bucureşti şi CSM Bucureşti s-au calificat, marţi, în semifinalele Cupei României, după manşa unică din sferturile competiţiei.
În primul meci din sferturi, campioana Dinamo Bucureşti a trecut de CSM Bacău, cu 46-30. Tot marţi, CSM Constanţa a dispus de Steaua Bucureşti, scor 32-25, iar CSM Bucureşti a învins HC Buzău, cu 24-21.
Citește și
A patra dispută din sferturile de finală, între Minaur Baia Mare – CSM Focşani, a fost amânată pentru 1 mai, echipa gazdă fiind angrenată în semifinalele European Cup.
În 2023, Cupa României a fost cucerită de CSM Constanţa, care a învins în finală pe Minaur Baia Mare (24-23).