VIDEO | Scene ireale în Giuleşti! Iacob a fost înjurat de un fan şi a sărit la bătaie VIDEO | Scene ireale în Giuleşti! Iacob a fost înjurat de un fan şi a sărit la bătaie
Marius Şumudică, revenire de senzaţie în Superligă. Anunţul a fost făcut: ”El va fi noul antrenor!”

VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor
Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin
VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid
VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă

Handbal masculin | CSM Constanţa, Dinamo Bucureşti şi CSM Bucureşti s-au calificat în semifinalele Cupei României

Handbal Publicat pe 16 apr 2024

Echipele de handbal masculin CSM Constanţa, Dinamo Bucureşti şi CSM Bucureşti s-au calificat, marţi, în semifinalele Cupei României, după manşa unică din sferturile competiţiei.

În primul meci din sferturi, campioana Dinamo Bucureşti a trecut de CSM Bacău, cu 46-30. Tot marţi, CSM Constanţa a dispus de Steaua Bucureşti, scor 32-25, iar CSM Bucureşti a învins HC Buzău, cu 24-21.

A patra dispută din sferturile de finală, între Minaur Baia Mare – CSM Focşani, a fost amânată pentru 1 mai, echipa gazdă fiind angrenată în semifinalele European Cup.

În 2023, Cupa României a fost cucerită de CSM Constanţa, care a învins în finală pe Minaur Baia Mare (24-23).