Ultima oră
Anglia – Croaţia 4-2. Două echipe, un singur spectacol! Duel de mare calitate Anglia – Croaţia 4-2. Două echipe, un singur spectacol! Duel de mare calitate
”Capul sus”. Reacţia lui Cristiano Ronaldo după debutul modest la turneul final ”Capul sus”. Reacţia lui Cristiano Ronaldo după debutul modest la turneul final
Istvan Kovacs arbitrează un meci ce va atinge o bornă istorică la Campionatul Mondial Istvan Kovacs arbitrează un meci ce va atinge o bornă istorică la Campionatul Mondial
RB Leipzig s-a despărţit de antrenorul Ole Werner RB Leipzig s-a despărţit de antrenorul Ole Werner
Scrimerul George Dragomir a cucerit medalia de bronz la Campionatul European, în proba de sabie Scrimerul George Dragomir a cucerit medalia de bronz la Campionatul European, în proba de sabie
Un argentinian de 91 de ani comentează a 18-a sa ediţie de turneu final Un argentinian de 91 de ani comentează a 18-a sa ediţie de turneu final

Hansi Flick nu s-a abţinut, după ce PSG a reuşit remontada cu echipa lui: ”Nu avem motive să credem că astăzi am fost la nivelul lor!”

Barcelona Publicat pe 2 oct 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Paris Saint-Germain a învins, miercuri seară, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa FC Barcelona, într-un meci din etapa a doua a fazei principale a Ligii Campionilor, în care catalanii au condus cu 1-0. 

 

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38287/22185724/1/profimedia-0956202975.jpg

Hansi Flick, antrenorul FC Barcelona, a recunoscut că PSG a meritat victoria împotriva echipei sale (1-2) miercuri în Liga Campionilor, regretând letargia defensivă a trupei sale în repriza a doua.

”Astăzi nu am fost la nivelul PSG. Am început foarte bine, în primele 30 de minute, dar apoi PSG a preluat controlul meciului”, a spus antrenorul german.

”Ne-a lipsit coeziunea, nu am jucat la nivelul nostru maxim şi ei au meritat să câştige”, a adăugat el. „Echipa trebuie să fie mai structurată, să atace şi să apere împreună. În repriza a doua, am simţit că unii dintre jucătorii noştri erau obosiţi, dar la 1-1 trebuie să te aperi”, a continuat el. ”Am avut multe meciuri săptămâna trecută”, a explicat el, Barça jucând două meciuri de campionat, joi şi duminică.

”Nu avem motive să credem că astăzi am fost la nivelul PSG, dar am încredere în echipa mea, vom ajunge din nou la acest nivel.Suntem foarte dezamăgiţi pentru că voiam să fim mult mai buni, dar asta e fotbalul, trebuie să acceptăm, să muncim şi să revenim mai puternici”, a concluzionat el.

Formaţia Paris Saint-Germain a învins, miercuri seară, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa FC Barcelona, într-un meci din etapa a doua a fazei principale a Ligii Campionilor, în care catalanii au condus cu 1-0. 

Au marcat: Ferran Torres ’19 / Mayulu ’38, Goncalo Ramos ‘90.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Barcelona

Ultimele articole Toate articolele