Ultima oră
Ibrahimovic râde de belgieni după 0-0 cu Iran: ”În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit” Ibrahimovic râde de belgieni după 0-0 cu Iran: ”În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit”
Răzvan Lucescu a plecat de la PAOK, dar semnează pe un salariu astronomic! Răzvan Lucescu a plecat de la PAOK, dar semnează pe un salariu astronomic!
Florin Prunea s-a întâlnit cu Dan Petrescu: ”Am început să plâng. Ştiţi ce făcea la masă?” Florin Prunea s-a întâlnit cu Dan Petrescu: ”Am început să plâng. Ştiţi ce făcea la masă?”
Anunţul momentului: Jovo Lukic pleacă de la ”U” Cluj Anunţul momentului: Jovo Lukic pleacă de la ”U” Cluj
FCSB s-a reunit luni dimineaţă! Cinci jucători absenţi, Creţu a fost întâmpinat cu steagul Concordiei Chiajna FCSB s-a reunit luni dimineaţă! Cinci jucători absenţi, Creţu a fost întâmpinat cu steagul Concordiei Chiajna
Lovitură pentru Daniel Pancu! Rapidul îşi poate pierde vedeta

Lovitură pentru Daniel Pancu! Rapidul îşi poate pierde vedeta

Ianis Hagi nu s-a putut abţine! „A fost o situaţie inacceptabilă! Este multă presiune”

Stranieri Publicat de Prima Sport pe 14 feb 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Ianis Hagi a vorbit după eliminarea ruşinoasă din Cupa Scoţiei.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38207/21934286/1/profimedia-0959655363-1.jpg

  • PrimaPlay te trimite la o finală UEFA! Abonează-te pe 6 sau 12 luni şi eşti automat înscris în tragerea la sorţi! Alege abonamentul pe 12 luni şi primeşti 3 luni BONUS! Mai multe detalii găsiţi pe acest link.

Rangers a fost eliminată din Cupa Scoţiei în faza „optimilor” de echipa de o echipă din diviza secudă. Queen's Park s-a impus pe terenul „cruciaţilor” cu 1-0 şi s-au calificat neaşteptat mai departe în „sferturile” competiţiei.

Ianis Hagi a vorbit despre eliminarea ruşinoasă din cupă înaintea meciului lui Rangers din campionat cu Hearts.

„În fotbal treci şi prin aceste momente prin care nu ţi-ai dori să treci. În astfel de momente, cred că toată lumea trebuie să analizeze ce s-a întâmplat, mai întâi individual, iar ulterior colectiv.

Încă mai avem multe meciuri de jucat. În campionat, din punct de vedere matematic, lupta nu este încheiată. Atât timp cât încă sunt şanse, voi da totul. De asemenea, avem şi Europa League, unde ne-am descurcat bine în acest sezon. Ca jucător al lui Rangers, când reprezinţi acest club, nu contează dacă e meci oficial sau amical. Trebuie să pui tricoul pe tine şi să reprezinţi clubul în cel mai bun mod posibil. Fiecare jucător datorează acest lucru fanilor.

Am avut discuţii cu staff-ul, cu jucătorii. Am reflectat asupra situaţiei, am fost sinceri cu noi. Am înţeles cu toţii că a fost o situaţie inacceptabilă. Acest club merge înainte şi nu putem să rămânem în trecut. Trebuie să învăţăm din înfrângeri, să rămânem uniţi şi să demonstrăm în viitor.

Este multă presiune. Nu e vorba numai de manager, ci de întregul grup. Cel mai bun răspuns al nostru ar fi să câştigăm duminică. Când câştigi, situaţia începe să se schimbe”, a declarat Ianis Hagi.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Stranieri

Ultimele articole Toate articolele