VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin
VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei” VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei”
Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter” Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter”

În ciuda penalizării, Măldărăşanu rămâne optimist. ”Ne dorim şi ne batem până la capăt”

Hermannstadt Publicat de Daian Cutu pe 4 feb 2023

FC Hermannstadt a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia FC Argeş. Într-un meci al etapei a 24-a din Superliga.

La Sibiu a început să ningă abundent în timpul meciului, iar evoluţia celor două echipe a avut de suferit. Scorul a fost deschis de oaspeţi, prin Garita, care a luat o acţiune pe cont propriu şi a marcat în minutul 17. Gazdele au egalat în minutele de prelungire ale primei reprize. În minutul 44 Micle l-a călcat pe Bărbuţ, în careul oaspeţilor, iar arbitrul a consultat VAR-ul, dictând penalty. A executat şi a înscris Daniel Paraschiv, în minutul 45+3.

Antrenorul gazdelor, Marius Măldărăşanu a declarat că este mulţumit cu rezultatul şi a vorbit din nou despre depunctarea încasată la finele anului trecut.

”Vreau să consider că e un rezultat pozitiv. Aşteptăm cu nerăbdare acea decizie, pentru că indiferent care va fi ea, ştim de unde o vom lua. Ne dorim ca săptămâna următoare să se ia o decizie. Avem încredere că sentinţa va fi una pozitivă pentru noi.

(n.r. despunctarea) Emoţii vor fi. Ne dorim şi ne batem până la capăt. Ne doream cu ardoare să ajungem sus pentru a ne atinge obiectivul, menţinerea. Pe noi ne macină această stagnare, această aşteptare. Dacă decizia va fi una negativă, ştim unde suntem, strângem rândurile şi mergem mai departe. Nu avem ce face, ne luptăm, avem echipă bună”,