Doi jucători de la Olympique Marseille, victimele unei tentative de furt de maşină Doi jucători de la Olympique Marseille, victimele unei tentative de furt de maşină
Boloni a avut mari emoţii la meciul dintre Lorient şi Clermont. "Am numărat minutele" Boloni a avut mari emoţii la meciul dintre Lorient şi Clermont. "Am numărat minutele"
NEWS ALERT | Neluţu Varga a realizat prima mutare a verii! "Cel mai bun mijlocaş, pictează pe teren" NEWS ALERT | Neluţu Varga a realizat prima mutare a verii! "Cel mai bun mijlocaş, pictează pe teren"
OFICIAL | FCSB s-a despărţit de Ovidiu Popescu OFICIAL | FCSB s-a despărţit de Ovidiu Popescu
Laura Ioana Paar, eliminată în primul tur al calificărilor de la Roland-Garros. Meciul a durat sub o oră Laura Ioana Paar, eliminată în primul tur al calificărilor de la Roland-Garros. Meciul a durat sub o oră
Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie

Încă o victorie mare pentru naţionala U19. ”Tricolorii”, eliminaţi dramatic din cursa către EURO

Echipa nationala Publicat pe 26 mar 2024

Naţionala U19 a România a încheiat Turul de Elită cu o victorie în faţa Croaţiei, scor 1-0, dar nu s-a calificat la Euro-19.

Unicul gol al confruntării de marţi cu gazda miniturneului de calificare, Croaţia, a fost reuşit de Rareş Pop în minutul 73 al meciului.

România încheie pe locul secund grupa de calificare, la egalitate de puncte cu liderul Turcia, dar diferenţa este făcută de rezultatul din meciul direct, unde Turcia s-a impus cu 2-0, astfel încât România ratează şansa de a merge la EURO U19.

ROMÂNIA: 12. Frănculescu – 2. Aioanei (3. Chinteş 80′), 4. Tudose, 13. Bădescu, 6. Borza-cpt. – 18. Florea (20. Stancovici 62′), 8. Raicu, 7. Dulcea – 11. Mazilu (16. Rădulescu 88′), 9. Stan (19. Kodor 62′), 17. Caragea (10. Pop 62′)

Selecţioner: Adrian Dulcea

Rezerve: 1. Răfăilă – 14. Moraru, 22. Şoptirean

CROAŢIA: 1. Buljan (12. Hlapcic 18′) – 18. Pesch, 13. Vrbanac, 4. Cvetko, 2. Hodak (3. Majdandzic 82′) – 6. Pavic (19. Kavelj 82′) – 8. Panic, 10. Vrbancic-cpt. – 11. Brajkovic – 9. Koscevic (16. Jakac 64′), 20. Matkovic (7. Canjuga 64′)

Selecţioner: Sinisa Orescanin

Rezerve: 5. Caic, 14. Vuskovic, 15. Utrobicic, 17. Majic