Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!”  | VIDEO EXCLUSIV Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A
Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători
VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec
VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi” VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi”
Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV

Început perfect de sezon pentru AC Milan, după un meci decis de Ibrahimovic. Tătăruşanu, doar rezervă

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 21 sep 2020

AC Milan a câştigat pe teren propriu, cu scorul de 2-0, contra celor de la Bologna, în prima etapă din Serie A.

La gazde, Ciprian Tătăruşanu a fost rezervă, între buturi fiind folosit Gianluigi Donnarumma. Ambele goluri ale partidei au fost marcate de Zlatan Ibrahimovic. Starul din Suedia a început în minutul 35, când a trimis cu capul, din careul mic, o centrare lungă, venită de pe partea stângă, de la Hernandez. Al doilea gol a fost marcat din penalty, în minutul 50.

Cei de la Bologna au terminat meciul în 10 oameni, după ce Dijks a văzut al doilea cartonaş galben, în minutul 88.

Milan: G Donnarumma, Calabria, Gabbia, Kjaer, Theo Hernandez; Bennacer, Kessie; Castillejo, Calhanoglu, Rebic; Ibrahimovic

Bologna: Skorupski; De Silvestri, Tomiyasu, Danilo, Dijks; Schouten, Dominguez; Orsolini, Soriano, Barrow; Palacio