Ultima oră
Ce lovitură pentru Brazilia! Neymar e OUT Ce lovitură pentru Brazilia! Neymar e OUT
LIVE TEXT | SUA - Paraguay, ASTĂZI, de la 04:00, pe PrimaSport.ro! Americanii vor să debuteze cu victorie la Campionatul Mondial. Echipele de start LIVE TEXT | SUA - Paraguay, ASTĂZI, de la 04:00, pe PrimaSport.ro! Americanii vor să debuteze cu victorie la Campionatul Mondial. Echipele de start
Gigi Becali i-a anunţat plecarea, MM Stoica insistă să rămână la FCSB Gigi Becali i-a anunţat plecarea, MM Stoica insistă să rămână la FCSB
Nu ai plătit pensia alimentară, nu mergi la Cupa Mondială. Decizia luată de autorităţile argentiniene
Nu ai plătit pensia alimentară, nu mergi la Cupa Mondială. Decizia luată de autorităţile argentiniene
Jovo Lukic, reacţie de milioane după ce a debutat cu gol la Cupa Mondială: "Le mulţumesc din adâncul inimii" Jovo Lukic, reacţie de milioane după ce a debutat cu gol la Cupa Mondială: "Le mulţumesc din adâncul inimii"
Jackpot pentru "U" Cluj după golul marcat de Lukic la Cupa Mondială! Câţi bani încasează ardelenii Jackpot pentru "U" Cluj după golul marcat de Lukic la Cupa Mondială! Câţi bani încasează ardelenii

Ionuţ Lupescu, reacţie explozivă după schimbarea siglei lui Dinamo: "Nu o să apară pe noul stadion!"

Dinamo Publicat de Sergiu Crăciun pe 9 mai 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

FC Dinamo, clubul care activează în Superligă, şi-a schimbat sigla în urmă cu doar câteva zile, iar reacţiile au continuat să apară.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/22438703/1/inspiration-ahead-26-09-2022.jpg

Printre ultimii care au comentat alegerea şefilor clubului din Ştefan cel Mare se numără Ionuţ Lupescu, fost internaţional român şi actual coordonator al academiei de la CS Dinamo.

Component al Generaţiei de Aur, el este de părere că noua siglă nu se potriveşte cu istoria clubului şi a făcut un anunţ incredibil: noua siglă nu va fi cooptată şi pe noul stadion care se construieşte.

"Să schimbăm subiectul. Bine că am fost plecat când a apărut acest lucru, că dacă eram aici, poate eram mai impulsiv. Într-adevăr, nu e ceea ce trebuie. Din păcate, uşor, uşor, se copiază ce s-a făcut la Federaţie, se schimbă identitatea.

Se pare că se întâmplă acelaşi lucru şi aici. Cei 75 de ani pe care Dinamo i-a avut în sportul românesc par că nu mai contează.

E păcat că nu se consultă cu suporterii, în primul rând. Şi eu sunt suporter, iar dacă nu erau ei, acest club nu mai exista. Cred că ar fi meritat mult mai mult respect. Cu siguranţă, pe noul stadion, aceasta siglă nu o să apară", a spus acesta.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele