VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane
CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin
Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart
Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj

John Guidetti, decraţie emoţionantă despre perioada petrecută în Africa

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 3 mai 2020

Atacantul suedez al celor de la Alaves a mărturisit cum a fost perioada petrecutp în Kenia. Guidetti(28 ani) a ajuns în această ţară alături de tatăl sau care era profesor.

Fotbalistul nu a avut un sezon excepţional de Primera Division, competiţie în care a disputat doar 5 partide fără să marcheze vreun gol. Şi cota de piaţă a acestuia a scăzut considerabil, în prezent conform Transfermarkt valorează 1,6 milioane de euro. Cea mai bună cotaţie a fost în 2016 la suma de milioane de euro.

"Când aveam 3 ani am mers în Kenya datorită tatălui meu care era profesor. Nu era mâncare, nu erau haine, dar în fiecare zi râdeam şi ne bucuram de timpul petrecut acolo. Cei de acolo sunt foarte recunoscători pentru lucrurile mici pe care le au. Îi iubesc pe aceşti oameni!