Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren
Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt" Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt"
Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua
VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou
Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani
Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină

Kylian Mbappe continuă să scrie istorie! Recordul fabulos al starului francez pentru PSG în Ligue 1

PSG Publicat pe 16 apr 2023

Atacantul Kylian Mbappe a marcat golul său cu numărul 139 în meciul cu Lens, scor 3-1, şi a devenit cel mai bun marcator al echipei Paris Saint-Germain în campionatul Franţei. El a reuşit acest lucru în 169 de meciuri jucate pentru PSG.

Mbappe l-a depăşit cu un gol pe uruguayanul Edinson Cavani.

Cu 113 goluri, în acest clasament, locul 3 revine suedezului Zlatan Ibrahimovici.

Mbappe îl depăşise deja pe Cavani la începutul lunii martie, după ce a devenit cel mai bun marcator în toate competiţiile (203 goluri acum pentru Mbappé, 200 pentru Cavani).

Sâmbătă, Mbappe a marcat în minutul 31, celelalte goluri ale parizienilor fiind reuşite de Vitinha (37) şi Messi (40). Pentru Lens a înscris Frankowski (60).