VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili" VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili"
Chiricheş a aflat în direct că Becali l-a criticat: ”Crede că joc la ‘mişto’!” | VIDEO

FCSB, distrusă după ce a pierdut cu Oţelul Galaţi: ”A părut o echipă de retrogradare. Din cale afară de slabi!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele" VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele"
Becali a intrat în direct şi l-a distrus pe jucătorul aşteptat cu braţele deschise: ”Te nenoroceşte!”

Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel

”L-a înghiţit mediocritatea. 5 etape a fost o diferenţă enormă!”. Alexandru Mitriţă, distrus de o legendă a Craiovei Maxima | VIDEO EXCLUSIV

CS Universitatea Craiova Publicat pe 24 sep 2023

Echipa Universitatea Cluj a încheiat la egalitate sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia Universitatea Craiova, într-un meci din etapa a zecea a Superligii.

În prima repriză, Universitatea Cluj nu a părut deloc o echipă care evoluează pe teren propriu. Jocul a fost controlat de craioveni care au avut ocaziile şi au şi deschis scorul, în minutul 31, prin Nicuşor Bancu.

În minutul 42 Jovan Markovic a ratat ocazia de a face 2-0 după ce, scăpat singur cu poartarul Gorcea, a încercat o scăriţă şi portarul clujenilor a blocat. Pe final de meci, Koljic a ratat în minutul 89, iar în minutul 90+1 Nistor a egalat pentru gazde cu un şut la colţul lung. După trei minute, Andrei Ivan a fost eliminat, dar nu s-a mai întâmplat nimic până la final şi s-a terminat la egalitate 1-1.

La finalul meciului, Aurel Ţicleanu a fost prezent în studio la Prima Sport. Legenda Craiovei a fost foarte dezamăgit de ce se întâmplă la echipa unde a scris istorie ca jucător.

Fostul fotbalist a tranşat şi problema lui Alexandru Mitriţă. El nu înţelege ce a păţit jucătorul, având în vedere că în primele meciuri a strălucit în Superligă.

”L-a înghiţit mediocritatea. 5 etape a fost o diferenţă enormă!”

”Domne, vine acest Mitriţă, de la alt nivel. Vreo 4 etape, era o diferenţă mare între restul jucătorilor şi Mitriţă, care era undeva sus. Între timp, l-a înghiţit mediocritatea pe Mitriţă. Eu spun adevărul. Nu am niciun interes acolo. Dacă vreţi să înţelegeţi care e problema, trebuie să acceptăm”, a spus Aurel Ţicleanu, la Prima Sport.

Oltenii se află pe locul 3, cu 18 puncte, iar Universitatea Cluj este pe 11, cu 11 puncte.