Ultima oră
Şeful lui Dinamo a făcut anunţul despre noile veniri de la Dinamo: ”Nu am plătit în totalitate transferurile făcute!” | VIDEO EXCLUSIV

Şeful lui Dinamo a făcut anunţul despre noile veniri de la Dinamo: ”Nu am plătit în totalitate transferurile făcute!” | VIDEO EXCLUSIV
A fost anunţat jucătorul de 150 de milioane al lui Jose Mourinho

A fost anunţat jucătorul de 150 de milioane al lui Jose Mourinho
Plecare de ultim moment de la FC Hermannstadt

Plecare de ultim moment de la FC Hermannstadt
Jucătorii Iranului vor călători în Statele Unite cu o zi înainte de primul său meci Jucătorii Iranului vor călători în Statele Unite cu o zi înainte de primul său meci
Becali, tun financiar!  ”2,3 milioane”

Becali, tun financiar!  ”2,3 milioane”
Dinamo, în alertă! Interes din străinătate pentru Musi şi Cîrjan. Anunţul lui Andrei Nicolescu despre plecările vedetelor Dinamo, în alertă! Interes din străinătate pentru Musi şi Cîrjan. Anunţul lui Andrei Nicolescu despre plecările vedetelor

”L-am întrebat pe arbitru”. Valentin Costache a vorbit despre controversa de la meciul cu Dinamo

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 2 nov 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Dinamo a trecut pe teren propriu, scor 1-0, de UTA Arad, în etapa a 15-a din Superligă.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/21823452/1/uta-arad-afc-hermannstadt-sibiu-superliga-superbet-16-09-2024.jpg

În minutul 78 a avut loc un moment controversat. Omondi a primit al doilea cartonaş galben, dar a rămas în teren, iar motivul este de-a dreptul uluitor.

Cu trei minute înainte, Omondi a comis un fault, iar centralul Găman i-a acordat cartonaşul galben, lucru care a apărut şi pe grafica transmisiunii. Totuşi, se pare că George Găman a încurcat jucătorii. Conform informaţiilor obţinute de Prima Sport, Mabea a fost cel sancţionat în minutul 75, chiar dacă nu el a comis faultul, arbitrul considerând că Omondi a încasat primul cartonaş galben la intrarea de peste trei minute.

La finalul partidei, Valentin Costache, a vorbit despre controversa din finalul partidei.

 

”Era un jucător de la Dinamo căzut jos şi i-am dat pasă în atac. Mai departe se vede pe buzele noastre. Până la Arad ne împăcăm că este drumul lung.

Au trecut prea mulţi ani. Dinamo m-a lansat în fotbal. M-am simţit bine. Era şi mai bine dacă marcam. Nu vreau să vorbesc despre ei. Sunt la UTA şi vreau să vorbesc doar despre UTA.

În margine acolo? Eu nici nu ştiam ce se întâmplă, l-am întrebat pe arbitru şi mi-a zis că imediat dă drumul la joc”,
a spus Costache.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele