Ultima oră
Jucătorii iranieni au primit vize pentru SUA Jucătorii iranieni au primit vize pentru SUA
România – Letonia 0-3, în primul meci din European League la volei masculin România – Letonia 0-3, în primul meci din European League la volei masculin
Lionel Messi, în fruntea echipei All-Star MLS 2026 Lionel Messi, în fruntea echipei All-Star MLS 2026
Naţionala feminină, remiză în Republica Moldova, în ultimul meci din grupa preliminară pentru CM Naţionala feminină, remiză în Republica Moldova, în ultimul meci din grupa preliminară pentru CM
Universitatea Craiova l-a „furat” de la FCSB pe jucătorul lăudat de Gigi Becali, dar Mihai Stoica nu îl consideră o pierdere: „Nu e ce vrem noi” | EXCLUSIV Universitatea Craiova l-a „furat” de la FCSB pe jucătorul lăudat de Gigi Becali, dar Mihai Stoica nu îl consideră o pierdere: „Nu e ce vrem noi” | EXCLUSIV
Prima declaraţie a lui Ioan Ovidiu Sabău după ce a devenit antrenorul lui Farul! Noul tehnician al „marinarilor”, emoţionat de noua provocare Prima declaraţie a lui Ioan Ovidiu Sabău după ce a devenit antrenorul lui Farul! Noul tehnician al „marinarilor”, emoţionat de noua provocare

La o zi după ce a pierdut finala Ligii Campionilor, Arsenal a sărbătorit titlul de campioană a Angliei

Arsenal Publicat de Daian Cutu pe duminică, 22:31
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

La mai puţin de 24 de ore după înfrângerea suferită în finala Ligii Campionilor împotriva echipei Paris-Saint-Germain la Budapesta (1-1, 3-4 la loviturile de departajare), Arsenal şi-a sărbătorit titlul de campioană a Angliei pe străzile Londrei.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38270/22463920/1/ars.jpg

 

Arsenal şi-a recăpătat zâmbetul duminică, la mai puţin de 24 de ore după înfrângerea suferită în faţa PSG în finala Ligii Campionilor de la Budapesta. „Gunners” au defilat pe străzile Londrei pentru a-şi sărbători titlul de campioni ai Angliei. Au defilat la bordul unor autobuze descoperite pe străzile din nordul Londrei. Defilarea a pornit de la Emirates Stadium în jurul orei locale 15:00.

Trei autobuze au alcătuit convoiul. Primul îi transporta pe jucători şi pe antrenorul Mikel Arteta, al doilea era rezervat membrilor staff-ului, iar al treilea echipei feminine a clubului Arsenal, care a fost, de asemenea, sărbătorită după ce a câştigat Cupa Campionilor – echivalentul Cupei Mondiale a cluburilor – împotriva echipei SC Corinthians în februarie (3-2 după prelungiri).

Conform The Guardian, de-a lungul traseului aşteptau 800.000 de persoane, faţă de cele 100.000 de la Paris, duminică. Convoiul a parcurs, printre altele, Holloway Road, Blackstock Road, Essex Road şi Upper Street, înainte de a se întoarce la Emirates Stadium.

La bordul primului autobuz, Mikel Arteta, dezamăgit după finala de sâmbătă, a apărut purtând ochelari de soare. Majoritatea jucătorilor au afişat însă zâmbete largi, în ciuda dezamăgirii de ieri. 

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Arsenal

Ultimele articole Toate articolele