LIVE VIDEO | Mioveni - Csikszereda 3-0, în direct la Prima Sport 1! Formaţia din Miercurea Ciuc, călcată în picioare LIVE VIDEO | Mioveni - Csikszereda 3-0, în direct la Prima Sport 1! Formaţia din Miercurea Ciuc, călcată în picioare
Ana Bogdan a fost eliminată în turul doi la Catalonia Open Ana Bogdan a fost eliminată în turul doi la Catalonia Open
Fără precedent! Unde vor sta suporterii CFR-ului la meciul cu FCSB Fără precedent! Unde vor sta suporterii CFR-ului la meciul cu FCSB
Motivele pentru care Edi Iordănescu nu a semnat prelungirea contractului Motivele pentru care Edi Iordănescu nu a semnat prelungirea contractului
Dinamo, campioană în Superligă! Statistica la care "câinii" nu au adversar Dinamo, campioană în Superligă! Statistica la care "câinii" nu au adversar
Oţelul Galaţi a reacţionat după ce a fost acuzată de blat Oţelul Galaţi a reacţionat după ce a fost acuzată de blat

Larisa Iordache, medalie de aur la bârnă, la Cupa Mondială Challenge de la Cairo

Gimnastica Publicat pe 6 iun 2021

Gimnasta Larisa Iordache a obţinut, duminică, medalia de aur la bârnă, la Cupa Mondială Challenge, de la Cairo.

În finala de la bârnă, Larisa Iordache a obţinut cea mai mare notă, 13.366, cu care a obţinut medalia de aur.

Sâmbătă, Iordache a fost medaliată şi cu bronz la paralele (13.166).

Maria Holbură a fost doar rezervă în finale la bârnă şi sol, după ce în calificări a fost notată cu 11.200, respectiv 11.750.

La masculin, Marian Drăgulescu a suferit o contractură la spate şi s-a retras înaintea calificărilor la sărituri.

Larisa Iordache, Maria Holbură şi Marian Drăgulescu sunt calificaţi la Jocurile Olimpice de la Tokyo, iar competiţia de la Cairo este ultima lor verificare înaintea plecării în Japonia.