Ultima oră
Vin întăririle la Dinamo! Andrei Nicolescu a anunţat transferurile verii Vin întăririle la Dinamo! Andrei Nicolescu a anunţat transferurile verii
LIVE TEXT | Mexic - Africa de Sud, ora 22:00. Începe magia Cupei Mondiale 2026 LIVE TEXT | Mexic - Africa de Sud, ora 22:00. Începe magia Cupei Mondiale 2026
Nopţi albe şi spectacol total: Campionatul Mondial 2026 a început! Nopţi albe şi spectacol total: Campionatul Mondial 2026 a început!
Andrej Fabry ar putea pleca de la ”U” Cluj! E dorit de alt club din Superliga Andrej Fabry ar putea pleca de la ”U” Cluj! E dorit de alt club din Superliga
Poli Timişoara, recital pe piaţa de mercato! Bănăţenii vor un jucător de bază al celor de la Oţelul Galaţi Poli Timişoara, recital pe piaţa de mercato! Bănăţenii vor un jucător de bază al celor de la Oţelul Galaţi
Tenis | Victoria Mboko s-a accidentat la genunchi la simplu, la Queen's Club. Participarea ei în sferturile de dublu alături de Serena Williams este incertă
Tenis | Victoria Mboko s-a accidentat la genunchi la simplu, la Queen's Club. Participarea ei în sferturile de dublu alături de Serena Williams este incertă

Liderul Peluzei Nord, atac frontal la jucătorii de la FCSB. ”Penibil, penibil!”

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 19 mai 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Hermannstadt a învins acasă, scor 2-0, pe FCSB, în ultima etapă din play-out-ul Superligii. Sibienii vor juca baraj de menţinere.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38227/22449579/1/fcsb-cfr-cluj-play-off-liga-1-casa-pariurilor-22-05-2022.jpg

 

În urma acestui eşec, fosta campioană a terminat pe locul secund în play-out şi va trebui să câştige două baraje pentru a se califica în Conference League, primul va fi contra celor de la FC Botoşani.

Sezonl mult sub aşteptări a generat furie în rândul fanilor, iar Gheorghe Mustaţă, liderul Peluzei Nord, a avut un discurs extrem de dur. Acesta consideră că mulţi jucători nu au ce căuta la FCSB şi a scos în evidenţă faptul că sinugurul aspect care ar salva lucrurile ar fi o calificare în cupele europene.

”Cei din această seară (n.r luni) nu au ce căuta la echipa noastră. Ne-am săturat. Să nu cumva să nu câştige cele două meciuri de baraj. Dacă nu pot ei, ‘salvăm’ noi sezonul ăsta. Aşa cum primesc salarii de mii de euro, aşa să-şi ia borsetele şi să o ia mâncând pământul.

Acest sezon, care este ruşinea ruşinilor, trebuie salvat. Penibil, penibil ce am văzut în această seară. Noi am plecat, nu am mai aşteptat. Să vezi ce, pe cine să saluţi?! Au făcut-o de oaie. Şi-au bătut joc de fotbal. Cei de azi nu se pot numi fotbalişti, ci nişte jucători rezerve la liga a treia, nicidecum de prima ligă. Am curaj să pun pariu că, dacă îi ducem la liga a treia, nu joacă. Acolo e cu ambiţie, nu cu vedetism. Să le fie ruşine de atitudinea lor”
, a spus Mustaţă, la Fanatik.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

FCSB

Ultimele articole Toate articolele