Ultima oră
Diana Şucu, mesaj pentru Gigi Becali: ”Nu trec neobservate!”

Diana Şucu, mesaj pentru Gigi Becali: ”Nu trec neobservate!”
Rusia revine în competiţile internaţionale! După patru ani de la începutul invaziei asupra Ucrainei, FIFA a decis să ridice interdicţia ţării conduse de Vladimir Putin Rusia revine în competiţile internaţionale! După patru ani de la începutul invaziei asupra Ucrainei, FIFA a decis să ridice interdicţia ţării conduse de Vladimir Putin
Surpriză de proporţii! Unde poate ajunge fostul titular al Barcelonei

Surpriză de proporţii! Unde poate ajunge fostul titular al Barcelonei
Premierele şi recordurile continuă la Cupa Mondială 2026 - ce echipe pot ajunge, pentru prima oară, în fazele eliminatorii Premierele şi recordurile continuă la Cupa Mondială 2026 - ce echipe pot ajunge, pentru prima oară, în fazele eliminatorii
Petrolul mută la foc automat! „Lupii galbeni” au anunţat al nouălea transfer al verii Petrolul mută la foc automat! „Lupii galbeni” au anunţat al nouălea transfer al verii
Arsenal activează opţiunea de cumpărare pentru Piero Hincapie Arsenal activează opţiunea de cumpărare pentru Piero Hincapie

Lionel Messi şi-a ales cei mai buni antrenori cu care a lucrat în carieră. ”Cu ei am progresat enorm, atât fizic, cât şi mental”

Barcelona Publicat de Daian Cutu pe 27 dec 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38287/19829848/1/mess.jpg

Lionel Messi a vorbit la final de an despre cei mai buni antrenori pe care i-a avut de-a lungul carierei, pe care a petrecut-o exclusiv la FC Barcelona.

Starul argentinian i-a nominalizat pe Pep Guardiola şi pe Luis Enrique, pe care îi consideră răspunzători pentru succesul pe care l-a avut în fotbal, cei doi ajutându-l atât fizic, cât şi mental să exceleze.

"Pep are ceva special. Te face să vezi lucrurile într-un anumit fel: cum pregăteşte meciurile, jocul defensiv, cum să ataci. Îţi spune din start cum va decurge meciul, cum trebuie să ataci ca să câştigi.

Am fost foarte norocos să fiu antrenat de Guardiola şi Luis Enrique, cei mai buni doi antrenori cu care am lucrat. Cu ei am progresat enorm, atât fizic, cât şi mental. De asemenea, am dobândit şi o înţelepciune tactică de la ei.", a spus Messi, într-un interviu pentru Marca.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Barcelona

Ultimele articole Toate articolele