A picat varianta Louis Munteanu! Cine este atacantul din Superliga pe care îl vrea Gigi Becali A picat varianta Louis Munteanu! Cine este atacantul din Superliga pe care îl vrea Gigi Becali
Rrahmani putea fi golgheterul Superligii, dar Lobonţ l-a schimbat. Explicaţie uluitoare. ”Trebuie să-şi canalizeze energia la ce trebuie să facă” Rrahmani putea fi golgheterul Superligii, dar Lobonţ l-a schimbat. Explicaţie uluitoare. ”Trebuie să-şi canalizeze energia la ce trebuie să facă”
Probleme la FCSB? Elias Charalambous a răbufnit după un nou eşec cu Rapid: ”Vreau să discut cu cineva din conducere!” Probleme la FCSB? Elias Charalambous a răbufnit după un nou eşec cu Rapid: ”Vreau să discut cu cineva din conducere!”
VIDEO | Metz - PSG 0-2. Ladislau Boloni va juca baraj pentru a rămânerea în Ligue 1 VIDEO | Metz - PSG 0-2. Ladislau Boloni va juca baraj pentru a rămânerea în Ligue 1
Dan Şucu, noul Gigi Becali? "Bagă dictatură" | VIDEO EXCLUSIV Dan Şucu, noul Gigi Becali? "Bagă dictatură" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Dan Şucu a anunţat când va semna noul antrenor al Rapidului! ”Suntem hotărâţi să investim în club”

LIVE VIDEO | Cupa României: S-a terminat prima etapă! Oaspeţii au câştigat toate partidele de joi

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 28 sep 2023

Programul transmisiunilor de joi din Cupa României

FC Botoşani - Rapid 1-3 (Casap 81 / Cristea 17, Iacob 20, Pănoiu 53), pe Prima Sport 1. Echipele de start:

• FC Botoşani: Ducan - Benzar, R. Creţ, Şeroni, Mutombo - Friday, E. Florescu, Dican, Pinson - N'Goma, Drole
  • Rapid: Drăghia - Onea, I. Cristea, Iacob, Borza - Kait, Al. Albu - Pănoiu, Cîrjan, Papeau - Rrahmani

Minutul 90+5: Fluier final! Rapid se impune cu 3-1.

Minutul 81: GOL FC Botoşani! Casap execută magistral o lovitură liberă din lateral.

Minutul 53: GOL Rapid! FC Botoşani ratează o şansă imensă, iar pe contraatac Papeau deschide pentru Pănoiu, care trimite în forţă la prima bară.

Minutul 20: GOL Rapid! Iacob execută o lovitură liber cu efect ce se duce aproape de vinclu.

Minutul 17: GOL Rapid! Cristea reia cu capul în forţă din 10 metri, după un corner.

-------------------------------------------------

CSM Alexandria - CFR Cluj 1-3 (Stancu 35-penalty / Fica 3. Muhar 43, Camora 46), pe Prima Sport 1. Echipele de start:

• CSM Alexandria: Brânză - Ciobanu, Cană, Perju, Georgescu - Stancu, Mogoş - Iakabfi, Creţu, Dodoi - Neagu
  • CFR Cluj: Hindrich - Mogoş, Rion, Kresic, Morgan - Filip, Muhar, Fică - Krasniqi, Betancor, Juricic

Minutul 90+3: Final de meci! CFR se impune cu 3-1.

Minutul 46: GOL CFR! Bîrligea trimite din 5 metri o minge ce s-a scurs pe linia porţii. Camora este atent pe respingere şi face 3-1.

Minutul 43: GOL CFR! Muhar preia în marginea careului şi înscrie cu un şut superb.

Minutul 35: GOL Alexandria! Mogoş face un henţ stupid în careu, iar Stancu transformă de la punctul cu var.

Minutul 3: GOL CFR! Fică este lansat perfect şi trimite în plasa laterală. Mingea a trecut printre picioarele unui adversar.

CSA Steaua - ”U” Cluj 1-3 (Boiciuc 65 / Chipciu 25, Ilie 33, 53), pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start:

• CSA Steaua: I. Pop - D. Maftei, Vîrtej, Walace, Beţa, Ad. Ilie (cpt.) - Sierra, Mancuso, D. Matei - Chipirliu, Chunchukov
  • ”U” Cluj: Iliev - Peteleu, Masoero, Mitrea, Vătăjelu - Nistor, Bic, Doukoure, Chipciu (cpt.) - F. Ilie, Popadiuc

Minutul 90+4: Final de meci! ”U” se impune cu 3-1.

Minutul 65: GOL Steaua! Boiciuc reia de pe loc, de la 25 de metri fără elan. Mingea s-a dus sub transversală.

Minutul 53: GOL ”U” Cluj! Nistor porneşte o fază rapidă şi scoate la Vătăjelu, care îl găseşte perfect pe Ilie.

Minutul 33: GOL ”U” Cluj! Nistor bate un corner, iar Ilie se înalţă de lângă un adversar şi marchează cu capul din 5 metri.

Minutul 25: GOL ”U” Cluj! Chipciu este lansat foarte bine singur cu portarul şi deschide scorul cu o execuţie superbă!

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

VIDEO | FC Bihor - FCSB 0-2 (Miculescu 25, Ngezana 68), pe Prima Sport 1. Echipele de start:

• FC Bihor: Pînzariu - Paublusztig, Sg. Jurj, Ioviţă, Sorian, Farcaş, Gunie, Ban, Bactăr, C. Jurj, B. Vasile
  • FCSB: A. Vlad - V. Creţu, Ngezana, Haruţ, Cr. Ganea - Djokovic, Lixandru, Gogescu - Radaslavescu, Miculescu, Oct. Popescu

Minutul 90+3: Final de meci! FCSB se impune cu 2-0.

Minutul 68: GOL FCSB! Pînzariu iese complet aiurea la un corner, iar Ngezana reia cu capul.

Minutul 25: GOL FCSB! Eroare în apărarea gazdelor. Portarul nu iese, mingea curge în careu, iar Miculescu reia din cădere.

----------------------------------------------------

VIDEO | Hermannstadt - Sepsi 1-1 (Bejan 65 / Matei 53-penalty), pe Prima Sport 1. Echipele de start:

• Hermannstadt: Muţiu – Oroian, Antoche, Bejan, Medina – Biceanu, Murgia – Petrescu, Iancu, Ciubotariu – Valente
  • Sepsi: Niczuly – Ciobotariu, Bălaşa, Ninaj, Ştefan – Renta, Alimi – Damaşcan, Matei, Ştefănescu – Şafranko

Minutul 90+8: Fluier final! Se termină 1-1.

Minutul 65: GOL Hermannstadt! Niczuly respinge neconvingător la un corner, iar Bejan profită şi reia din 5 metri.

Minutul 48: GOL Sepsi! Bălaşa e tras în careu, iar VAR intervine. Matei transformă de la punctul cu var.

VIDEO | Tunari - Universitatea Craiova 1-1 (Mitrică 47 / Markovic 90), pe Prima Sport 1. Echipele de start:

• Tunari: Moroz – Barfă, Ad. Stoian, Mih. Leca (cpt.), Al. Sima, Florică, Al. Despa, Licsandru, Sin, P. Mitrică, Al. Stoian
  • Universitatea Craiova: Lazar – Borţa, J. Mendy, Badelj, Basilio Ndong, Kurtic (cpt.), Houri, Mih. Căpăţînă, Roguljic, Işfan, Trică

Minutul 90+4: Final de meci! Se termină 1-1.

Minutul 90: GOL Universitatea Craiova! Mingea se loveşte de Markovic care încerca să se ferească la o lovitură liberă.

Minutul 47: GOL Tunari! Mitrică profită de o eroare şi rămâne singur cu Lazar, pe care îl învinge.

VIDEO | Dinamo - FCU Craiova 1-1 (Amzăr 18 / Bahassa 65-penalty), pe Prima Sport 1. Echipele de start:

• Dinamo: Golubovic - Giafer, Patriche (cpt.), R. Grigore - Moura, Larrucea, I. Roşu, Iglesias, Amzăr - Gregorio, Abdallah
  • FCU Craiova: Gurău - Compagnucci, Lacroix, D. Henriques, Mascarenhas - R. Negru, Buta, Albu (cpt.), Van Durmen - Chiţu, Blănuţă

Minutul 64: GOL FCU Craiova! Bahassa este faultat în careu. Francezul execută şi transformă de la punctul cu var.

Minutul 35: Abdallah scapă singur cu Gurău, portarul Craiovei are o intrare dură şi vede cartonaş roşu. Decizia este întoarsă, deoarece dinamovistul se afla în offside.

Minutul 18: GOL Dinamo! Amzăr preia elegant şi reia din alergare. Mingea s-a dus în plasa laterală.

VIDEO | Voluntari - Farul 2-0 (Florea 8), pe Prima Sport 1. Echipele de start:

• FC Voluntari: J. Fernandez - Ricardinho, Matricardi, Andreş, Paz - Voican, Raţă, Răduţ, Carnat - Dumiter, D. Florea
  • Farul: Buzbuchi - Grosu, M. Popescu, D. Quieros, G. Marins - Vînă, N. Popescu, Borgnino, N. Grigoryan - Rivaldinho, Sali

Minutul 90+4: Fluier final! FC Voluntari se impune cu 2-0.

Minutul 85: GOL Voluntari! Sigurjonsson execută un corner, iar Andreş vine bine la finalizare şi reuşeşte să facă 2-0.

Minutul 50: Rivaldinho înscrie, dar reuşita este anulată.

Minutul 8: GOL Voluntari! Carnat scoate în careu la Florea, care reia din 8 metri.

VIDEO | Zalau - Oţelul Galaţi 1-4 (Cherecheş 45+3 / Cîrjan 13-penalty, 36, Cisse 21, Latouchent 75), pe Prima Sport 1. Echipele de start:

• Zalău: Miron - Sălăjan, Pedrag, Frăcăşan, Cherecheş - Artur, Negrean, Pop, Culda - Cristea, Nikolic
  • Oţelul: Stoian - Zhelev, Jardan, Ghiocel, Cisse - Teles, Zivulic, Latouchent, Angelo, Bodişteanu - Cîrjan

Minutul 90+5: Final de meci! Oţelul se impune cu 4-1.

Minutul 75: GOL Oţelul! Latouchent din câţiva metri.

Minutul 45+3: GOL Zalău! Cherecheş reia spectaculos din voleu de la 25 de metri!

Minutul 36: GOL Oţelul! Jardan centrează de pe partea stângă, iar Cîrjan face ”dubla” din câţiva metri.

Minutul 21: GOL Oţelul! Cisse se înalţă peste defensiva adversă şi reia cu capul în forţă din 4 metri, după un corner.

Minutul 12: GOL Oţelul! Gazdele pierd uşor mingea pe atac şi sunt surprinse în defensivă, apoi faultează în careu. Cîrjan transformă de la semi-înălţme penalty-ul.