Câştigătorul semimaratonului de la Beijing, deposedat de medalie după ce alţi alergători au încetinit pentru ca el să treacă primul linia de sosire Câştigătorul semimaratonului de la Beijing, deposedat de medalie după ce alţi alergători au încetinit pentru ca el să treacă primul linia de sosire
VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 1-1. Moldovenii ratează victoria în prelungiri VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 1-1. Moldovenii ratează victoria în prelungiri
VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
Bogdan Lobonţ s-a decis! Ce se întâmplă cu Djokovic şi Albu Bogdan Lobonţ s-a decis! Ce se întâmplă cu Djokovic şi Albu
David Popovici, magistral la Naţionalele de la Otopeni. A bifat al treilea titlu David Popovici, magistral la Naţionalele de la Otopeni. A bifat al treilea titlu
Sancţiune drastică pentru echipa unui român! A ajuns la -1 şi e imposibil să evite retrogradarea Sancţiune drastică pentru echipa unui român! A ajuns la -1 şi e imposibil să evite retrogradarea

LIVE VIDEO ǀ ”U” Cluj – FC Voluntari 2-3. In superioritate numerică, ilfovenii întorc soarta partidei în ultimele minute

U Cluj Publicat pe 1 mai 2023

Universitatea Cluj a fost învinsă pe teren propriu, cu scorul de 3-2, de echipa FC Voluntari, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Ardelenii au condus în inferioritate numerică până în minutul 87.

Pentru clujeni au marcat Remacle, în minutul 23 şi Thiam, în minutul 41.

Golurile echipei ilfovene au fost înscrise de Sigurjonsson, în minutul 18, şi Florea, în minutele 87 şi 90+2.

Din minutul 17, clujenii au evoluat cu un jucător mai puţin, după eliminarea lui Ilie.

Ultimul meci al etapei a şasea din play-out, UTA Arad - FC Hermannstadt, va avea loc marţi, de la ora 20.00.

”U” Cluj – FC Voluntari 2-3 (Thiam M. 41', Remacle M. 23' / Sigurjonsson R. 18', Florea 87', 90+2), în direct la Prima Sport 2 şi PrimaPlay.ro

• ”U” Cluj: Gorcea - Oancea, Martic, Fl. Ilie, Goranov - Bic, Simion, Remacle, Nistor - Thaim, Tescan
  • Rezerve: Iliev, Miron, Piţian, Pires, I. Filip, Ze Gomes, Bălan, Stoica, Hofman
  •
  • FC Voluntari: M. Popa - Ricardinho, Paz, Matricardi - M. Lopes, Raţă, Tavares, Sigurjonsson, Aliji - D. Florea, Damaşcan
  • Rezerve: Collado, Răduţ, Al. Vlad, Meleke, C. Costin, Andreş, Voican, Dumiter, Meleke

Min. 90+4: Fluier final! FC Voluntari se impune cu 3-2.

Min. 90+2: GOL Voluntari! Soarta partidei s-a răsturnat radical! Florea înscrie din câţiva metri, după o minge prelungită de Meleke.

Min. 87: GOL Voluntari! Aliji centrează perfect din flancul stâng, iar Florea reia din 5 metri.

Min. 82: Florea pătrunde în careu şi reia cu efect peste transversarlă.

Min. 69: Matricardi greşeşte de lângă Thiam, iar atacantul Universităţii trage din întoarcere puţin pe lângă poartă.

Min. 45+2: Final de primă repriză!

Min. 41: GOOOL marcat de ”U” Cluj! Oancea îl găseşte perfect pe Thiam, iar senegalezul trimite un şut bine plasat şi face 2-1.

Min. 23: GOOOL marcat de ”U” Cluj! Mingea ajunge cu şansă la Remcale, iar belgianul egalează cu un şut puternic pe jos.

Min. 19: GOOOL marcat de FC Voluntari! Sigurjonsson bate în forţă lovitura liberă şi înscrie, ajutat şi de reacţia întârziată a portarului Gorcea.

Min. 17: ”U” Cluj rămâne în 10 oameni! Florin Ilie îşi faultează adversarul în postură de ultim apărător, iar arbitrul nu îl iartă şi jucătorul este eliminat!

Min. 1: A început partida!

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

Situaţia celor două echipe în clasament:

• ”U” Cluj: locul 11, 5 meciuri, 3 victorii, două înfrângeri, 6 goluri marcate, 5 goluri primite, 26 de puncte.
  • FC Voluntari: 5 meciuri, o victorie, 4 egaluri, 9 goluri marcate, 7 goluri primite, 24 de puncte.

În turul sezonului regular, FC Voluntari – ”U” Cluj s-a terminat cu o remiză albă. În retur, ”şepcile roşii” s-au impus pe teren propriu cu 2-1.

Sursa foto: Sport Pictures