VIDEO | PSG - Toulouse 1-3. Mbappe a marcat la ultima reprezentaţie pe ”Parc des Princes” VIDEO | PSG - Toulouse 1-3. Mbappe a marcat la ultima reprezentaţie pe ”Parc des Princes”
Doi jucători pleacă de la Bayern Munchen la finalul sezonului Doi jucători pleacă de la Bayern Munchen la finalul sezonului
VIDEO | Farul – Universitatea Craiova, astăzi, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Oltenii pot reveni pe locul secund VIDEO | Farul – Universitatea Craiova, astăzi, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Oltenii pot reveni pe locul secund
JO de la Paris: "23 de acţiuni" menite să perturbe ştafeta torţei au fost dejucate, anunţă ministrul francez de interne JO de la Paris: "23 de acţiuni" menite să perturbe ştafeta torţei au fost dejucate, anunţă ministrul francez de interne
Giani Kiriţă, discurs manifest la adresa clubului Dinamo: „Nu mai au identitate” | VIDEO EXCLUSIV Giani Kiriţă, discurs manifest la adresa clubului Dinamo: „Nu mai au identitate” | VIDEO EXCLUSIV
Adrian Mititelu Jr. a dat de pământ cu un jucător dupa retrogradarea lui FCU Craiova: „Ne-a distrus anul acesta. Nu l-aş lua nici la sintetic” | EXCLUSIV Adrian Mititelu Jr. a dat de pământ cu un jucător dupa retrogradarea lui FCU Craiova: „Ne-a distrus anul acesta. Nu l-aş lua nici la sintetic” | EXCLUSIV

VIDEO | "U" Cluj - FC Voluntari, scor 1-2. Ilfovenii întorc rezultatul şi se impun pe Cluj Arena, dar ratează un penalty

Superliga Publicat pe 5 nov 2023

FC Voluntari a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Universitatea Cluj, într-un meci din etapa a 15-a a SuperLigii. Duelul a fost LIVE pe Prima Sport 1 şi www.primaplay.ro!

Golurile au fost marcate de Stoica (minutul 12) pentru clujeni şi Nemec (minutul 31) şi Dumiter (minutul 62 pentru FC Voluntari). Oaspeţii au jucat în inferioritate numerică din minutul 67, când a fost eliminat Carnat.

În minutul 90+7, FC Voluntari a ratat un penalti prin Dumiter, faultul fiind consemnat după analiza VAR.

• Universitatea Cluj: Iliev – Peteleu (Ilie ’86), Miron, Mitrea, Chipciu – Cîmpanu, Bic (Manu ’73), K. Doukoure (Simion ’63), V. Gheorghe (Popa ’63) – I. Stoica (Silaghi ’73), D. Nistor. Antrenor: Ovidiu Sabău
  • FC Voluntari: J. Fernandez – Ricardinho, Matricardi, Armaş, Boboc – Crepulja – Carnat, M. Răduţ (Dumiter ’60), Raţă (Cocian ’88), R. Popescu (Andrei ’60) – Nemec (Paz ’76). Antrenor: Ilie Poenaru

"U" Cluj - FC Voluntari 1-2 (Stoica I. 12' / Nemec A. 31'; Dumiter 61')

• U Cluj: Iliev - Peteleu, Miron, Mitrea, Chipciu - Cîmpanu, Bic, K. Doukoure, V. Gheorghe - I. Stoica, D. Nistor
  • Rezerve: Gorcea - Piţian, I. Filip, G. Simion, Fossati, R. Silaghi, F. Ilie, E. Manu, D. Popa
  •
  • FC Voluntari: J. Fernandez - Ricardinho, Matricardi, Armaş, Boboc - Crepulja - Carnat, M. Răduţ, Raţă, R. Popescu - Nemec
  • Rezerve: O. Vâlceanu - Aliji, N. Voican, D. Florea, Droppa, A. Cocian, Dumiter, D. Andrei, Paz

Min. 90+7: Final de meci!

Min. 90+6: Penalty pentru FC Voluntari! Centralul acordă iniţial fault în atac comis de Dumiter asupra portarului Iliev, dar după ce verifică monitorul schimbă decizia. Dumiter ratează de la punctul cu var.

Min. 67: Carnat vede al doilea cartonaş galben şi este eliminat de arbitru.

Min. 61: GOOOL FC Voluntari! Ilfovenii se joacă efectiv cu apărarea ardelenilor, iar Dumiter marchează pentru 2-1. Reuşita, validată după analiza VAR.

Min. 46: Începe repriza a doua!

Min. 45+2: Final de primă repriză!

Min. 34: Ocazie petru ilfoveni! Carnat a tras dintr-o poziţie bună, dar Iliev a reţinut în doi timpi.

Min. 31: GOOOL marcat de FC Voluntari! Raţă a preluat excelent în careu şi i-a trimis lui Nemec, iar slovacul a finalizat superb şi a egalat scorul.

Min. 12: GOOOL marcat de ”U” Cluj! Stoica a deschis scorul, după ce a fost găsit excelent de Nistor, iar reuşita atacantului a fost validată şi din camera VAR.

Min. 11: Ocazie pentru ”U” Cluj! Cîmpanu a încercat un şut de la distanţă, dar execuţia sa a trecut mult peste.

Min. 1: A început partida!

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

Ardelenii trec printr-o formă foarte bună şi au ajuns la şase meciuri consecutive, în Superligă, fără înfrângere. "U" Cluj se află pe locul 8 după 14 etape, cu 19 puncte.

De cealaltă parte, Voluntari nu a mai câştigat în Superligă de 3 luni! Ultima dată se întâmpla în etapa a patra, împotriva Rapidului. Ilfovenii se află pe locul 14, cu 13 puncte acumulate.

Ardelenii sunt favoriţi şi din prisma partidelor directe. "U" Cluj a câştigat două din cele trei întâlniri de până acum, după ce primul duel s-a terminat nedecis, 0-0.