Răzvan Lucescu e campion în Grecia! PAOK obţine dramatic titlul în ultima etapă Răzvan Lucescu e campion în Grecia! PAOK obţine dramatic titlul în ultima etapă
VIDEO | Rapid - FCSB 2-0, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul orgoliilor pe Giuleşti. Petrila înscrie cu un şut perfect plasat VIDEO | Rapid - FCSB 2-0, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul orgoliilor pe Giuleşti. Petrila înscrie cu un şut perfect plasat
Englezii au dat verdictul după un nou meci integralist pentru Drăguşin: ”Este primul jucător din acest an care a avut inteligenţa necesară să facă asta!”. Ce notă a primit românul

VIDEO | Alexander Zverev a câştigat la Roma al 6-lea trofeu Masters din carieră VIDEO | Alexander Zverev a câştigat la Roma al 6-lea trofeu Masters din carieră
VIDEO | Inter - Lazio 1-1. Campioana Italiei a salvat remiza pe final VIDEO | Inter - Lazio 1-1. Campioana Italiei a salvat remiza pe final
Dumitru Dragomir ştie ce transfer trebuie să facă Becali la FCSB. Surpriză mare: ”Piticul ăsta e cel mai bun!”

Luis Enrique a ieşit la atac după egalul cu Newcastle: ”Vorbim de fotbal, nu de baschet!”

PSG Publicat pe 29 nov 2023

Marţi, PSG – Newcastle s-a încheiat 1-1 cu parizienii marcând din penalti în minutul 90+8.

Alexander Isak a deschis scorul cu PSG în minutul 24 şi părea că se va repeta scenariul din tur. Totuşi, PSG a ratat multe ocazii, iar până la urmă, a reuşit egalarea din penalty, în minutul 90+8.

La finalul meciului, antrenorul Luis Enrique a oferit mai multe declaraţii. El susţine că elevii lui meritau victoria cu englezii.

”Vorbim de fotbal, nu de baschet!”

”Am făcut un meci foarte complet şi am fi meritat să câştigăm. Am fost mai buni, rezultatul nu reflectă jocul. Însă acesta este fotbalul, nu câştigă întotdeauna echipa care are mai multe ocazii.

Sunt foarte bucuros pentru comportamentul şi atitudinea jucătorilor în general. Vorbim de fotbal, nu de baschet.... Suntem una dintre echipele din Europa care marchează cel mai mult, însă uneori mingea nu vrea să intre în poartă.

Aşa e fotbalul. A fost un meci frustrant, cu multe ocazii. Am fost conduşi mult timp de o echipă care ştie să se apere şi să contraatace. Îi felicit pe jucători şi pe suporteri, care au forţat până la final. Am egalat în minutul 97, este ca un scenariu de film horror. Acum trebuie să ne calificăm”, au fost declaraţiile antrenorului de la PSG.