Ultima oră
Massimo Calvelli, fost şef la ATP, este directorul general al AC Milan Massimo Calvelli, fost şef la ATP, este directorul general al AC Milan
David Popovici a reuşit cel mai bun timp din carieră în proba de 50 de metri liber David Popovici a reuşit cel mai bun timp din carieră în proba de 50 de metri liber
Ultimul jucător transferat de Dinamo a ajuns în cantonamentul echipei din Polonia şi a oferit primele declaraţii! Ultimul jucător transferat de Dinamo a ajuns în cantonamentul echipei din Polonia şi a oferit primele declaraţii!
LIVE TEXT | Senegal – Irak 1-0. Sulaka, eliminat din minutul 12 LIVE TEXT | Senegal – Irak 1-0. Sulaka, eliminat din minutul 12
LIVE TEXT | Norvegia – Franţa 1-3. Dembele face recital cu scandinavii LIVE TEXT | Norvegia – Franţa 1-3. Dembele face recital cu scandinavii
Ucraineanul Oleksandr Usyk renunţă la cele trei centuri mondiale la categoria grea Ucraineanul Oleksandr Usyk renunţă la cele trei centuri mondiale la categoria grea

Luka Jovic a vorbit despre transferul ratat la Real Madrid. ”Am fost ghinionist. Accidentările mi-au luat din avânt, iar pe plan personal nu m-am putut adapta”

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 26 ian 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38119/19931353/1/jovv.jpg

Luka Jovic are şansa se îşi relanseze cariera. Real Madrid l-a cedat sub formă de împrumut în Bundesliga, la Eintracht Frankfurt. Sârbul a mai evoluat la acest club în perioada 2017-2019, când a reuşit un număr impresionant de 36 de goluri în 75 de apariţii.

De altfel, Frankfurt este clubul care l-a lansat în fotbalul mare şi care l-a propulsat către ”galactici”, unde nu a reuşit să se impună, deşi a fost adus ca fiind un viitor star.

Sârbul a explicat motivele pentru care perioada petrecută la Madrid nu i-a priit absolut deloc.

"La Madrid am fost ghinionist. Accidentările mi-au luat din avânt, iar pe plan personal nu m-am putut adapta. Sunt recunoscător pentru revenirea la Frankfurt, am fost primit extraordinar. Sunt norocos pentru şansa de a mă fi antrenat zi de zi alături de cie mai buni jucători din lume. La Madrid am câştigat multă experienţă şi mă consider un jucător mai bun.

În ciuda faptului că nu am avut continuitate pe teren, rămân cu multe lucruri pozitive de la Madrid. Zidane şi Hutter sunt doi antrenori fenomenali. Zidane e foarte bun, dar e mai simplu pentru mine să comunic cu Adi în engleză, pentru că nu vorbesc fluent în spaniolă. Acest tip de detaliu contează enorm pentru mine.

Problemele mele la Madrid au avut de-a face cu timpul foarte puţin pe care l-am avut la dispoziţie pe teren, în meciurile oficiale. Nu e niciodată uşor într-o echipă ca Real Madrid, unde stilul este diferit şi presiunea mereu foarte mare. De aceea este foarte bine că am putut reveni la Frankfurt. Nu vreau să privesc spre viitor deocamdată, la revenirea la Real Madrid, sunt concentrat pe ce am de făcut aici. Vreau să fiu apt să joc pentru 90 de minute. Nu mai am ce să demonstrez nimănui, ştiu că sunt un jucător bun şi oricine mă va urmări îşi va da seama că aşa e", a încheiat Luka Jovic.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Bundesliga

Ultimele articole Toate articolele