Ultima oră
Zeljko Kopic a refuzat oferta de la Anarthosis! Salariul umilitor pe care ciprioţii i l-au propus fostului antrenor de la Dinamo Zeljko Kopic a refuzat oferta de la Anarthosis! Salariul umilitor pe care ciprioţii i l-au propus fostului antrenor de la Dinamo
”Voi bea rom cu cola până voi muri”: O fană scoţiană în vârstă de 93 de ani nu are de gând să se întoarcă acasă dacă Scoţia câştigă Cupa Mondială

”Voi bea rom cu cola până voi muri”: O fană scoţiană în vârstă de 93 de ani nu are de gând să se întoarcă acasă dacă Scoţia câştigă Cupa Mondială
Premieră în acest an la Supercupa României! FRF şi-a dat acordul pentru ca asta să se întâmple Premieră în acest an la Supercupa României! FRF şi-a dat acordul pentru ca asta să se întâmple
Cutremur la FRF! Răzvan Burleanu dă afară omul care i-a fost mâna dreaptă în ultimii 12 ani Cutremur la FRF! Răzvan Burleanu dă afară omul care i-a fost mâna dreaptă în ultimii 12 ani
Ziua şi transferul la Dinamo. După spaniolul Pascual, ”câinii roşii” iau un jucător de la Braga Ziua şi transferul la Dinamo. După spaniolul Pascual, ”câinii roşii” iau un jucător de la Braga
Adelina Ungureanu, căpitanul naţionalei, ruptură de ligament la genunchi după o accidentare în European League Adelina Ungureanu, căpitanul naţionalei, ruptură de ligament la genunchi după o accidentare în European League

”Mai mult curaj în faţa porţii, mai mult echilibru”. Mircea Rednic vrea mai mult de la elevii săi

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 5 dec 2023
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/21411705/1/afc-uta-arad-afc-hermannstadt-sibiu-superliga-superbet-02-12-2023.jpg

Universitatea Craiova a învins pe teren propriu, scor 4-0, formaţia Farul Constanţa, într-un meci din grupa D a Cupei României şi s-a calificat în sferturile Cupei României.

Deşi a părăsit Cupa, Mircea Rednic nu are multe de reproşat jucătorilor, însă vrea să schimbe câteva aspecte.

”Aveam nevoie de o victorie şi îmi pare rău că nu Voluntari ne-a pus probleme, ci terenul. Nu am reuşit să ne echilibrăm în faţa porţii, nu am luat decizia cea mai bună. Nu am reuşit să înscriem, am dominat, am avut posesie, dar n-am reuşit să o băgăm în poartă. Nu am ce să le reproşez, jucătorii şi-au dorit victoria, au muncit.

După meciul cu cei de la Sibiu, s-a acumulat oboseală, Kevin venise după o accidentare, nu am vrut să risc, Mihai nu a putut să se antreneze. Nu avea sens să îi folosesc. Alta ar fi fost situaţia cu cei patru jucători, cu Marcelo, cu Căpuşă.

Nu am ce să le reproşez, poate mai mult curaj în faţa porţii, mai mult echilibru”
, a spus Rednic, la final de meci.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele