Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri
"Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV "Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV
Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen
VIDEO | Farul - CFR Cluj 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au lovit transversala VIDEO | Farul - CFR Cluj 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au lovit transversala
”E un punct cât o victorie”. Aniversare fericită pentru Marius Măldărăşanu ”E un punct cât o victorie”. Aniversare fericită pentru Marius Măldărăşanu
Bogdan Andone ratează dramatic o victorie mare. Bogdan Andone ratează dramatic o victorie mare.

Manchester United – Aston Villa, scor 2-2 într-un amical disputat la Perth

Premier League Publicat pe 23 iul 2022

Echipa Manchester United a jucat, sâmbătă, la Perth, în Australia, ultimul său meci din turneul în Asia şi Australia, adversară fiindu-i o altă echipă din Premier League, Aston Villa. Partida s-a terminat la egalitate, scor 2-2.

În prima repriză, Manchester United a dominat şi a înscris de două ori, prin Jadon Sancho (min. 25) – aflat la al treilea său gol în patru meciuri, şi prin autogolul lui Matty Cash (min. 42). Villa a marcat imediat după pauză, prin Leon Bailey, în minutul 49, pentru ca fundaşul Calum Chambers să înscrie în al treilea minut al prelungirilor golul egalizator.

S-a încheiat 2-2, iar managerul lui Manchester United, Erik ten Hag, a fost supărat la conferinţa de presă de după meci. ”Nu este posibil să conduci cu 2-0 şi să arunci totul la coşul de gunoi. Asta le-am spus şi jucătorilor, în vestiare, este vorba de lipsă de concentrare inacceptabilă. Şi asta nu se mai poate întâmpla. Poate că băieţii au fost obosiţi, poate că au fost probleme cu terenul şi cu vremea, dar nu trebuie să cutăm scuze pentru că ele nu contează. Important este cum joci!”, a declarat ten Hag.