A doua medalie pentru Sabrina Maneca Voinea la europenele de gimnastică: argint în proba de sol! A doua medalie pentru Sabrina Maneca Voinea la europenele de gimnastică: argint în proba de sol!
Max Verstappen a câştigat şi cursa sprint de la Miami Max Verstappen a câştigat şi cursa sprint de la Miami
Partea la care Dinamo a excelat în acest sezon. Conducerea a făcut un adevărat miracol | EXCLUSIV Partea la care Dinamo a excelat în acest sezon. Conducerea a făcut un adevărat miracol | EXCLUSIV
Dinamo are un buget uluitor | EXCLUSIV Dinamo are un buget uluitor | EXCLUSIV
VIDEO | ”U” Cluj - Dinamo 1-1, în direct la Prima Sport 1! Bani restabileşte egalitatea VIDEO | ”U” Cluj - Dinamo 1-1, în direct la Prima Sport 1! Bani restabileşte egalitatea
Sabrina Voinea, medalie europeană de argint, în finala la bârnă Sabrina Voinea, medalie europeană de argint, în finala la bârnă

Mani Gyenes, fericit, după încă un Dakar terminat. ”După accidentarea din iunie de anul trecut, am mers cinci luni în cârje şi nu m-am putut antrena”

Auto-Moto Publicat de Daian Cutu pe 16 ian 2021

Emanuel Gyenes a scris, sâmbătă, pe Facebook, că este extraordinar că a reuşit să încheie a 11-a ediţie a Raliului Dakar, mai ales că în 2020, din cauza unei accidentări, a fost nevoit să meargă cinci luni cu ajutorul cârjelor.

"Este incredibil că am reuşit să termin al 11-lea Dakar după un an atât de greu şi o cursă foarte dificilă. După accidentarea din iunie de anul trecut, am mers cinci luni în cârje şi nu m-am putut antrena, dar mi-am spus că trebuie să concurez cu Dakarul, aşa că în noiembrie, am decis să dau o şansă acestei ediţii din 2021. Obiectivul meu principal a fost finalizarea raliului, iar fiind pe locul doi în Original by Motul - Malle Moto, locul doi la clasa Marathon, şi locul 23 în clasamentul general, este mai mult decât mi-aş fi dorit'', a scris Gyenes.

Raliul Dakar s-a încheiat vineri, cu victoria argentinianului Kevin Benavides la clasa moto.

It is so incredible that I managed to finish my 11th Dakar after such a tough year and a very difficult race. After my...