Ultima oră
Marian Iancu nu a mai suportat: ”Să nu mai creeze false aşteptări!”

Marian Iancu nu a mai suportat: ”Să nu mai creeze false aşteptări!”
Iranul ameninţă cu întreruperea meciurilor de la Cupa Mondială în cazul în care vor apărea steaguri neautorizate sau vor fi scandate sloganuri împotriva sa Iranul ameninţă cu întreruperea meciurilor de la Cupa Mondială în cazul în care vor apărea steaguri neautorizate sau vor fi scandate sloganuri împotriva sa
George Cosac a fost reales la conducerea Federaţiei Române de Tenis: ”Sunt onorat” George Cosac a fost reales la conducerea Federaţiei Române de Tenis: ”Sunt onorat”
Andrei Nicolescu a dezvăluit ce obiectiv are Nuno Campos pentru sezonul viitor: ”Ne-am asumat!” Andrei Nicolescu a dezvăluit ce obiectiv are Nuno Campos pentru sezonul viitor: ”Ne-am asumat!”
Daniel Opriţa, despre planurile de viitor. În ce condiţii ar mai rămâne la Steaua: ”Atunci aş accepta” Daniel Opriţa, despre planurile de viitor. În ce condiţii ar mai rămâne la Steaua: ”Atunci aş accepta”
Selecţionerul Franţei a anunţat cine va câştiga Cupa Mondială: ”La fel ca şi voi!”

Selecţionerul Franţei a anunţat cine va câştiga Cupa Mondială: ”La fel ca şi voi!”

Mario Tudose la Dinamo?! Anunţul făcut de Andrei Nicolescu în direct: „1 milion de euro pentru 50%" | EXCLUSIV

Dinamo Publicat de Prima Sport pe 5 nov 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Andrei Nicolescu a vorbit despre posibilitatea ca Mario Tudose, fundaşul central de la FC Argeş, să ajungă la Dinamo.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/22226364/1/andrei-nicolescu-1.jpg

Mario Tudose (20 de ani) nu mai este interesant pentru FCSB, însă se pare că Dinamo a intrat în cursa pentru a-l transferat pe stoper. ”Câinii” s-a focusat în ultima perioadă pe aducerea de tineri de mare perspectivă.

De asemenea, Tudose ar fi o soluţie pentru postul de fundaş central. Pe această poziţie Dinamo îi are doar pe Kennedy Boateng şi Nikita Stoinov în prezent.

Prezent în studio-ul emisiunii Fotbal Show, Andrei Nicolescu a fost întrebat despre posibilitatea ca Mario să ajungă în Ştefan cel Mare şi a explicat că preţul cerut de piteşteni este unul mult prea ridicat.

"(n.r. Am auzit că v-ar interesa Mario Tudose) Din câte am înţeles, costă foarte mult, iar la acest preţ nu ne interesează sub nicio formă. Din informaţiile mele, 50% din Tudose costă 1 milion de euro, ceea ce mi se pare exagerat.

Sunt câteva exemple de jucători U21 care au depăşit pragul şi se negociază foarte scump pentru vârsta lor, iar majoritatea jucătorilor U21 folosiţi în campionat câştigă puţin. În afară de vârfuri, ceilalţi nu cred că au salarii mari; probabil se încadrează în zona de bază.

Fotbalul este oglinda societăţii: dacă aceasta suferă, şi fotbalul suferă. Avem un fotbal sărac din cauza lipsei de încredere şi a producţiei reduse. Frica face ca toată lumea să crească artificial preţul produsului respectiv", a spus Andrei Nicolescu, preşedintele lui Dinamo, în exclusivitate pentru Prima Sport.

Cotat la 700.000 de euro pe Transfermarkt, Mario Tudose a fost achiziţionat de Benfica, în 2021, evoluând pentru echipele U17 şi U19 ale clubului lusitan. Tânărul fundaş central e deţinut în co-proprietate, iar Benfica va primi 50% din suma unui viitor transfer.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele