VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol
Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1 Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1
FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa
VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final” VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final”
Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat” VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat”

Marius Măldărăşanu e mulţumit de remiza cu UTA. "Este un 0-0 frumos”

Hermannstadt Publicat de Daian Cutu pe 18 feb 2023

Hermannstadt a remizat pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa UTA Arad, într-un meci din etapa a 26-a a Superligii.â

În minutul 13, sibienii au trimis mingea în poarta adversarilor, dar golul a fost anulat pentru offside.

Marius Măldărăşanu s-a declarat mulţumit de punctul obţinut contra arădenilor. Antrenorul sibienilor a fost de părere că scorul de 0-0 a fost unul frumos de privit de către public.

"Este un 0-0 frumos pentru publicul neutru. A fost un meci greu şi pentru noi, şi pentru ei. Ambele echipe au încercat să joace. Câştigul mare faţă de meciul trecut este că am avut o siguranţă mai mare la nivel defensiv. Pe atac, aş fi vrut mai multă încredere, dar asta vine odată cu victoriile.

Ne dorim o victorie pentru a creşte moralul şi încrederea jucătorilor. Şi-au dorit, nu am ce să le reproşez băieţilor. Ambele echipe ar trebui felicitate pentru efortul depus. În situaţia în care suntem, trebuie să adunăm punct cu punct. Ne dorim să câştigăm puncte, pentru că o primă victorie ar fi aur",
a explicat Măldărăşanu, la finele partidei.