VIDEO | Real Madrid - Bayern Munchen 2-1. Remontada realizată de Joselu îi duce pe ”galactici” în finala Ligii Campionilor VIDEO | Real Madrid - Bayern Munchen 2-1. Remontada realizată de Joselu îi duce pe ”galactici” în finala Ligii Campionilor
Flacăra olimpică a ajuns în Franţa. Momente spectaculoase la Marsilia Flacăra olimpică a ajuns în Franţa. Momente spectaculoase la Marsilia
A jucat în semifinala ”UEFAntastică” şi acum a intrat în politică. Candidează pentru o funcţie importantă A jucat în semifinala ”UEFAntastică” şi acum a intrat în politică. Candidează pentru o funcţie importantă
”Este o listă mult mai lungă”. Denis Politic, dorit de o formaţie cu pretenţii din Superliga ”Este o listă mult mai lungă”. Denis Politic, dorit de o formaţie cu pretenţii din Superliga
Fiorentina, prima finalistă a Conference League. Italienii au trecut de Club Brugge Fiorentina, prima finalistă a Conference League. Italienii au trecut de Club Brugge
Jose Mourinho regretă că a refuzat să antreneze Portugalia. "Am făcut o greşeală" Jose Mourinho regretă că a refuzat să antreneze Portugalia. "Am făcut o greşeală"

Medalie de argint şi bronz pentru juniorul Iustin Mihai Radu, la International Team Cup de la Berlin

Gimnastica Publicat de Daian Cutu pe 13 mai 2023

România a obţinut două medalii la International Junior Team Cup, de la Berlin, prin gimnastul Iustin Mihai Radu, argint la paralele şi bronz la inele.

La paralele, gimnastul tricolor a fost notat cu 13.150, obţinând argintul finalei din grupa de vârstă 17-18 ani, iar la inele a fost medaliat cu bronz (12.800).

Gimnastul a mai avut o clasare pe locul 5 la sărituri (13.200). De asemenea, Mihai Ene a fost pe locul 7 la sărituri, în grupa de vârstă 13-14 ani (10.150).

Echipa României a fost pe locul 12 (216.100 puncte).

Pentru sportivii antrenaţi de Răzvan Şelariu, Ştefan Gal şi Ghiorghi Rotaru, competiţia din Germania a reprezentat o verificare utilă în pregătirea pentru Festivalul Olimpic al Tineretului European, Maribor (23-29 iulie).