VIDEO | Scene ireale în Giuleşti! Iacob a fost înjurat de un fan şi a sărit la bătaie VIDEO | Scene ireale în Giuleşti! Iacob a fost înjurat de un fan şi a sărit la bătaie
Marius Şumudică, revenire de senzaţie în Superligă. Anunţul a fost făcut: ”El va fi noul antrenor!”

VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor
Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin
VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid
VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă

”Mi se pare că s-a dat cu mare uşurinţă acel penalty”. Mircea Rednic acuză arbitrajul cu Hermannstadt

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 12 apr 2024

Hermannstadt a învins în deplasare, cu scorul de 3-1, echipa UTA Arad, într-un meci din etapa a patra a play-out-ului Superligii.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Paraschiv ’20 (penalty), ’46, ’49. Pentru UTA a înscris Micovschi ’63.

Antrenorul învinşilor, Mircea Rednic s-a declarat dezamăgit de maniera de arbitraj. El acuză modul în care s-a acordat penalty-ul ce a dus la deschiderea de scor.

”Mi se pare că s-a dat cu mare uşurinţă acel penalty dacă ţinem cont de locurile din clasament. Nu mi se pare normal. Lăsăm prima repriză. A doua repriză am început prost. Greşelile pe care le-am făcut la goluri au fost ca în curtea şcolii.

Cu două zile înainte am lucrat asta. Ştiam că vin cu mingi lungi. Noi am fost surprinşi. Am încercat să revenim, am avut câteva ocazii.  În prima repriză, în afară de acel penalty nu au avut alte ocazii.

E păcat. E păcat pentru atmosfera care a fost aici, pentru copii, pentru sacrificiile care au fost făcute. Am pierdut din vina noastră. Ăsta e fotbalul. Suntem supăraţi. Vom analiza acest meci”