Ultima oră
”M-am săturat de prostiile astea!”. Agentul lui Jurgen Klopp dezminte că germanul ar semna

”M-am săturat de prostiile astea!”. Agentul lui Jurgen Klopp dezminte că germanul ar semna
Michel Platini a depus plângere împotriva lui Gianni Infantino pentru trafic de influenţă şi denunţ calomnios Michel Platini a depus plângere împotriva lui Gianni Infantino pentru trafic de influenţă şi denunţ calomnios
Craiova a pus ochii pe starul lui "U" Cluj: "A făcut un sezon bun" Craiova a pus ochii pe starul lui "U" Cluj: "A făcut un sezon bun"
Basarab Panduru, dezamăgit de regresul unui jucător de la Dinamo: ”Îl vedeam peste toţi” | VIDEO EXCLUSIV Basarab Panduru, dezamăgit de regresul unui jucător de la Dinamo: ”Îl vedeam peste toţi” | VIDEO EXCLUSIV
Vinde Dan Şucu vedeta din Giuleşti? ”Nu dă 1 milion pe el!” | VIDEO EXCLUSIV

Vinde Dan Şucu vedeta din Giuleşti? ”Nu dă 1 milion pe el!” | VIDEO EXCLUSIV
Răsturnare de situaţie la CFR Cluj?! El este antrenorul pentru care Varga face tot posibilul să îl convingă să vină în Gruia Răsturnare de situaţie la CFR Cluj?! El este antrenorul pentru care Varga face tot posibilul să îl convingă să vină în Gruia

Mihai Pintilii i-a răspuns lui Mihai Stoica după declaraţiile dure de ieri: „Când eşti nervos, nu te mai controlezi” | VIDEO EXCLUSIV

Superliga Publicat de Marius Ivaşcu pe 1 mai 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Mihai Pintilii, fostul secund de la FCSB, i-a răspuns lui Mihai Stoica.

 

 

 

 

Mihai Stoica a avut un mesaj dur faţă de Mihai Pintilii. Preşedintele Consiliului de Administraţie de la FCSB a fost deranjat de modul în care fostul secund al „roş-albaştrilor” a ales să plece de la echipă.

Pintilii a argumentat acţiunile sale prin starea nervoasă de la finalul meciului cu U Cluj.

„Asta cu lezatul n-a fost lezat, l-am sunat, îmi era dor de vocea lui. L-am sunat să-i confirm că nu e nimic adevărat legat de naţionala U20 şi de Alin Stoica. N-a fost absolut nimic. A fost o discuţie, am fost la federaţie pentru a mă interesa de licenţa PRO.

Am vorbit cu Stoichiţă, era cu domnul preşedinte Burleanu, dar nu e nimic concret de naţionala U20. Am vorbit de fotbal, de cariera mea, de ce s-a întâmplat la FCSB. Lucruri din fotbal, absolut normale.

Unde să-l iau? Cum să-l iau? Cred că aveam decenţa să-l sun pe Meme şi să-i cer o părere. Alin, dacă doreşte să plece, poate pleacă mâine. Eu l-am adus la echipa mare. Alin e un băiat care munceşte foarte mult şi am mare încredere în el. Îl ştiu ca antrenor. I-am spus lui Meme că vreau să-l iau pe Alin Stoica. Ne ajută şi îi ajută pe ei în continuare. Are ceva şi chiar ştie.

„Când eşti nervos, nu te mai controlezi”

(n.r. despre decizia de a pleca) Când eşti nervos şi ai nervi, la nervi zici multe. Era discuţia la televizor, la Prima intrase nea Gigi, Charalambous şi-a anunţat demisia. La nervi am luat foc şi am confirmat că o să plec şi eu. La nervi. Când eşti nervos, nu te mai controlezi.

Pe Meme l-am anunţat înainte că voi pleca atunci când se vor întrerupe meciurile de campionat. Mai erau trei etape, cu tot cu aia cu U Cluj. Eu aşa i-am transmis. De mine vorbesc, nu vorbesc de Elias.

Eu am vorbit cu el înainte de a anunţa chestia asta. Am vorbit, eu nu mai stau, s-a terminat sezonul, nu ne-am îndeplinit obiectivul? Bine. (...) La Meme cred că e de la faptul că nu l-am anunţat că plec. Aici probabil că are dreptate. Am făcut ce am simţit", a declarat Mihai Pintilii pentru Prima Sport.

Ce a declarat Mihai Stoica

„Pintilii a fost lezat că am spus în emisiuni că sunt zvonuri că ar fi selecţioner la România U20 şi l-ar vrea pe Alin Stoica secund (n.r. cel care îl ajută pe interimarul Lucian Filip după plecarea lui Mirel Rădoi). Am spus doar că sunt zvonuri. Dacă le-am stricat vreo combinaţie, îmi pare rău, asta este! Dacă trebuie să dai explicaţii în faţa lui Iencsi (n.r. actualul selecţioner U20) că e adevărat sau nu… Zvonurile sunt zvonuri. De fapt, pe Alin Stoica l-ar fi vrut Stoichiţă, nu el, poate ei s-au şi opus.

Aşa cum se lezează oamenii, le şi trece, şi eu am fost lezat când a zis de Flavian Arămitu, când n-a venit la program, când eu îi făcusem programul cu doctorul. Din moment ce tu pleci şi noi aflăm de la Radu Naum că primeşte mesaj în direct că ai plecat?! Cum să aflăm de la Radu Naum nişte chestii? Aşa am aflat că Pintilii a plecat de la FCSB, i-a trimis mesaj lui Radu Naum! Normal că am fost lezat, dacă tot am discutat şi ne place să folosim termenul ăsta. Dar oricând discutăm, ne punem lucrurile la punct şi suntem în continuare într-o relaţie foarte bună”, a declarat oficialul FCSB-ului.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele