Ultima oră
”M-am săturat de prostiile astea!”. Agentul lui Jurgen Klopp dezminte că germanul ar semna

”M-am săturat de prostiile astea!”. Agentul lui Jurgen Klopp dezminte că germanul ar semna
Michel Platini a depus plângere împotriva lui Gianni Infantino pentru trafic de influenţă şi denunţ calomnios Michel Platini a depus plângere împotriva lui Gianni Infantino pentru trafic de influenţă şi denunţ calomnios
Craiova a pus ochii pe starul lui "U" Cluj: "A făcut un sezon bun" Craiova a pus ochii pe starul lui "U" Cluj: "A făcut un sezon bun"
Basarab Panduru, dezamăgit de regresul unui jucător de la Dinamo: ”Îl vedeam peste toţi” | VIDEO EXCLUSIV Basarab Panduru, dezamăgit de regresul unui jucător de la Dinamo: ”Îl vedeam peste toţi” | VIDEO EXCLUSIV
Vinde Dan Şucu vedeta din Giuleşti? ”Nu dă 1 milion pe el!” | VIDEO EXCLUSIV

Vinde Dan Şucu vedeta din Giuleşti? ”Nu dă 1 milion pe el!” | VIDEO EXCLUSIV
Răsturnare de situaţie la CFR Cluj?! El este antrenorul pentru care Varga face tot posibilul să îl convingă să vină în Gruia Răsturnare de situaţie la CFR Cluj?! El este antrenorul pentru care Varga face tot posibilul să îl convingă să vină în Gruia

Mihai Stoica şi Mihai Pintilii sar în apărarea lui Nicolae Stanciu după eşecul de la Istanbul: „Nu a venit niciodată să facă figuraţie” | VIDEO EXCLUSIV

Turcia - România Publicat de Marius Ivaşcu pe 27 mar 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Mihai Pintilii şi Mihai Stoica au sărit în apărarea lui Nicolae Stanciu.

 

 

 

 

România şi-a compromis ultima şansă de calificare la Campionatul Mondial, după înfrângerea suferită în faţa Turciei, scor 0-1, în prima manşă a play-off-ului.

La finalul partidei, Nicolae Stanciu a venit la declaraţii şi şi-a asumat responsabilitatea eşecului. Prezenţi în studioul emisiunii Fotbal Show, Mihai Pintilii şi Mihai Stoica au comentat declaraţia căpitanului naţionalei, pe care au interpretat-o ca un ajutor pentru colegii de echipă.

„Cred că şi-a asumat. A vrut să iasă în faţă şi să ia vina asupra lui, să-i scoată pe ceilalţi. Să nu mai vorbească lumea despre ceilalţi, ci să vorbească despre ei”, a declarat Mihai Pintilii pentru Prima Sport.

„El e foarte dezamăgit şi aici e o chestie clară. Nicuşor Stanciu nu a venit niciodată la echipa naţională să facă figuraţie. Indiferent unde juca, a venit şi a jucat şi s-a zbătut. Golul cu Ucraina rămâne în anale. Acum, săracul, era şi dezamăgit, a avut şi bara asta... confuz în declaraţii”, a adăugat Mihai Stoica.

Ce a declarat Stanciu

„Următoarea campanie pentru Mondial va fi peste 2 ani. Eu am 32 de ani, nu ştiu ce se va întâmpla. Eu nu ştiu dacă sunt fost căpitan sau actual căpitan, nu mai ştiu ce sunt. Mereu am venit dispus să dau totul. Nu m-am pus niciodată pe primul plan. Mereu am pus echipa. Mereu mi-am asumat responsabilitatea la eşecuri.

Aşa sunt, primul care trebuie să dea un exemplu. La victorie, toată echipa e felicitată. La înfrângeri, sunt primul care îmi asum. E dezamăgire mare. În 10 ani de zile, nu am reuşit, cu diferite generaţii, calificarea la un Campionat Mondial”, au fost cuvintele mijlocaşului.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri