FOTO | Gestul făcut pentru Pele de jucătorii naţionalei Braziliei, după calificarea în ”sferturile” Cupei Mondiale FOTO | Gestul făcut pentru Pele de jucătorii naţionalei Braziliei, după calificarea în ”sferturile” Cupei Mondiale
CM 2022 | Totul despre turneul final din Qatar! Program complet, rezultate, tabloul sferturilor CM 2022 | Totul despre turneul final din Qatar! Program complet, rezultate, tabloul sferturilor
Jucătorii lui CS Mioveni îşi strigă disperarea: "Am luat un singur salariu în acest sezon. Era căldură, acum vine Crăciunul" Jucătorii lui CS Mioveni îşi strigă disperarea: "Am luat un singur salariu în acest sezon. Era căldură, acum vine Crăciunul"
Brazilia – Coreea de Sud 4-1. ”Selecao” trece în paşi de samba în ”sferturile” Cupei Mondiale. Japonia - Croaţia 1-1 (1-3 d.p.). Trupa lui Modric merge mai departe după ce s-a impus la loviturile de departajare Brazilia – Coreea de Sud 4-1. ”Selecao” trece în paşi de samba în ”sferturile” Cupei Mondiale. Japonia - Croaţia 1-1 (1-3 d.p.). Trupa lui Modric merge mai departe după ce s-a impus la loviturile de departajare
VIDEO | Ce i-a transmis Pintilii lui Oaidă, după ce l-a schimbat în minutul 25: "E normal să fie aşa" VIDEO | Ce i-a transmis Pintilii lui Oaidă, după ce l-a schimbat în minutul 25: "E normal să fie aşa"
VIDEO | Coman lasă de înţeles că ar putea pleca de la FCSB în această iarnă! VIDEO | Coman lasă de înţeles că ar putea pleca de la FCSB în această iarnă!

Mihai Teja îşi laudă echipa. ”Clar am fost mai buni”

FC Botoșani Publicat de Daian Cutu pe 28 oct 2022

Chindia Târgovişte şi FC Botoşani au terminat la egalitate, scor 2-2, într-un meci din etapa a 16-a a Superligii, în care gazdele au înscris ultimul gol în minutul 90+4.

Au marcat Popadiuc ‘3 şi Popa ‘90+4 pentru Chindia, respectiv Mailat ’32 (penalty) şi Camara ’79 pentru Botoşani.

Mihai Teja s-a declarat mulţumit de prestaţia echipei sale şi a punctat faptul că elevii săi au fost clar mai buni decât adversarii.

”Am jucat fotbal, cred că am fost echipa mai bună. Băieţii au făcut un meci bun. Îmi pare rău că am pierdut puncte din nou în ultimul minut. Aici suferim, aşa am păţit şi la Craiova. Este dezamăgitor să primeşti gol aşa.

Clar am fost mai buni, am jucat pozitiv, am încercat să jucăm ofensiv. Ei, în afară de bufa-bufa şi minge lungă şi într-adevăr au calitate, dar astăzi am fost mai buni. Am venit aici să jucăm, să luăm cele 3 puncte, dar din păcate atât am putut astăzi”