5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro 5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro
Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

Ultimă oră! Transferul lui Coman în Qatar, prăbuşit? Becali a făcut anunţul: ”Poate să îmi aducă 50 de milioane şi să îl dau cu 5 milioane?”

Cine ar trebui să apare la EURO? Verdict clar dat: ”El are o mare problemă la centrări!” | VIDEO EXCLUSIV

E gata! Cine va arbitra derby-ul FCSB – Farul. Echipa lui Becali poate câştiga titlul

Romario s-a antrenat pentru prima dată în 16 ani: "Sunt rupt de oboseală, o să vină targa să mă ia"

Mihai Teja îşi laudă echipa. ”Clar am fost mai buni”

FC Botoșani Publicat de Daian Cutu pe 28 oct 2022

Chindia Târgovişte şi FC Botoşani au terminat la egalitate, scor 2-2, într-un meci din etapa a 16-a a Superligii, în care gazdele au înscris ultimul gol în minutul 90+4.

Au marcat Popadiuc ‘3 şi Popa ‘90+4 pentru Chindia, respectiv Mailat ’32 (penalty) şi Camara ’79 pentru Botoşani.

Mihai Teja s-a declarat mulţumit de prestaţia echipei sale şi a punctat faptul că elevii săi au fost clar mai buni decât adversarii.

”Am jucat fotbal, cred că am fost echipa mai bună. Băieţii au făcut un meci bun. Îmi pare rău că am pierdut puncte din nou în ultimul minut. Aici suferim, aşa am păţit şi la Craiova. Este dezamăgitor să primeşti gol aşa.

Clar am fost mai buni, am jucat pozitiv, am încercat să jucăm ofensiv. Ei, în afară de bufa-bufa şi minge lungă şi într-adevăr au calitate, dar astăzi am fost mai buni. Am venit aici să jucăm, să luăm cele 3 puncte, dar din păcate atât am putut astăzi”