VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz
Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu” Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu”
VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă
Adi Mutu, replică dură pentru Tachtsidis! "Nu are minte. Am goluri câte meciuri are el în Italia" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată
Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj

Mircea Lucescu îşi securizează fotoliul de lider în Ucraina, după o partidă cu două eliminări

Alte campionate externe Publicat de Daian Cutu pe 28 nov 2020

Dinamo Kiev a câştigat pe teren propriu, contra celor de la Vorksla Poltava, cu scorul de 2-0, într-o partidă din etapa XI a primei ligi din Ucraina.

Mircea Lucescu s-a putut baza în sfârşit pe un lot lărgit, după ce Covid-ul a făcut ravagii la echipă. Tsygankov, vedeta echipei a deschis scorul, iar până la pauză, Verbic a majorat scorul, după o pasă de la de Pena. Cei de la Kiev au mai avut un gol anulat pentru offside în prima repriză, semnat de de Pena.

Actul secund nu a adus goluri, însă a venit cu eliminări, câte una la fiecare echipă. Pentru trupa lui Mircea Lucescu a părăsit terenul prematur Zabarnyi, în minutul 80, iar la Vorksla a fost eliminat Kane, în minutul 90.

Dinamo Kiev conduce campionatul, cu 3 puncte peste rivala Sahtior, care are însă un meci mai puţin jucat,