Bayer Leverkusen rămâne neînvinsă în acest sezon şi face încă un pas spre trofeul Europa League. Marseille - Atalanta s-a terminat indecis Bayer Leverkusen rămâne neînvinsă în acest sezon şi face încă un pas spre trofeul Europa League. Marseille - Atalanta s-a terminat indecis
Olympiakos produce o mare surpriză în semifinalele Conference League. Fiorentina s-a impus în celălalt meci Olympiakos produce o mare surpriză în semifinalele Conference League. Fiorentina s-a impus în celălalt meci
VIDEO | Chelsea - Tottenham 2-0. Radu Drăguşin, rezervă în ”Battle of the Bridge” VIDEO | Chelsea - Tottenham 2-0. Radu Drăguşin, rezervă în ”Battle of the Bridge”
VIDEO | Tânărul Jiri Lehecka profită de abandonul lui Daniil Medvedev şi merge în semifinale la Madrid VIDEO | Tânărul Jiri Lehecka profită de abandonul lui Daniil Medvedev şi merge în semifinale la Madrid
Se conturează o campanie de transferuri stelară la CFR Cluj! Suma uriaşă pe care patronul ”o pune la bătaie” Se conturează o campanie de transferuri stelară la CFR Cluj! Suma uriaşă pe care patronul ”o pune la bătaie”
Unul din cei mai vechi străini din Superliga şi-a anunţat plecarea Unul din cei mai vechi străini din Superliga şi-a anunţat plecarea

Napoli - Bologna 3-1. Insigne, killerul de servici. Atacantul de 29 de ani a reuşit „dubla” pentru napoletani

Serie A Publicat pe 7 mar 2021

Napoli s-a impus în această seară pe teren propriu, 3-1 cu Bologna, într-un meci din etapa a 26-a din Serie A.

Gazdele au spart gheaţa rapid, în minutul 8, când Lorenzo Insigne l-a învins portarul oaspeţilor cu un şut din apropiere, după o pasă venită de la polonezul Zielinski. Până la pauză, nimic nou nu s-a mai întâmplat pe tabelă, astfel că napoletanii conduceau la pauză la limităm scorul 1-0.

După pauză, acelaşi Zielinski a fost responsabil cu ultima pasă, iar nigerianul Victor Osimhen a avut o continuare pe măsură şi a majorat diferenţa pe tabelă, 2-0.

Bologna a revenit în joc, în minutul 73, când Soriano a redus din diferenţă, însă a fost doar o iluzie că oaspeţii pot obţine măcar un punct pe stadionul „Diego Armando Maradona”. Doar 3 minute i-au trebuit golgheterului Insigne pentru a reface diferenţa de două goluri

Napoli s-a impus la final cu 3-1 şi acumulează 47 de puncte, care o menţin pe locul 7. Lider este Inter (59 de puncte), urmată de Milan (56), Juventus (52), Roma (50) şi Atalanta (49). Învinsa napoletanilor, Bologna, se află în acest moment pe locul 12, cu 28 de puncte.