Volei feminin | Eliza Inneh, componenta naţionalei, campioană în Polonia şi MVP al finalei Volei feminin | Eliza Inneh, componenta naţionalei, campioană în Polonia şi MVP al finalei
Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma
Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei
Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint
VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor” VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”
VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare

Nicolo Napoli, mesaj pentru Adrian Mititelu chiar după succesul cu Rapid. Anunţul italianului trebuie să-i dea de gândit patronului

FC U Craiova 1948 Publicat pe 10 feb 2023

FC U Craiova a câştigat din nou în faţa Rapidului, în Giuleşti, LIVE pe Prima Sport 1 şi www.primaplay.ro. Oltenii s-au impus cu 2-1, meritat, iar antrenorul Nicolo Napoli a declarat la finalul confruntării că este mândru de modul în care a arătat echipa lui.

Cu toate acestea, în ciuda faptului că FC U Craiova se poate gândi şi la play-off-ul SuperLigii, italianul a anunţat, poate pentru a atrage public atenţia patronului Adrian Mititelu, că are nevoie de un atacant.

Am făcut un meci bun, am jucat bine în prima repriză. Am meritat să intrăm la vestiare cu 1-0. Am avut control, am meritat să câştigăm meciul. Prima repriză s-a terminat 2-0. Băieţii s-au descurcat bine, au stat bine în teren. Cred că am meritat să câştigăm. Facem o treabă bună, împreună cu băieţii şi cu staff-ul tehnic. Meci de meci, încercăm să luăm cât mai multe puncte posibile ca să ajungem cât mai sus în clasament.

Bauza şi Bahassa sunt fotbalişti buni. Avem nevoie de fotbalişti buni. U Craiova 1948 este o echipă bună, dar avem nevoie de un atacant de careu, cu înălţime (n.r - întrebat cum ar arăta U Craiova 1948 cu Andrea Compagno). Vreau ca băieţii să joace pentru câştigarea meciurilor pentru a aduna cât mai multe puncte posibile

Vom vedea la final care este situaţia din clasament. În fotbal, este mai bine când sunt mulţi suporteri”, a spus Nicolo Napoli la finalul meciului.

FC U Craiova a învins Rapid cu 2-1

Rapid a fost învinsă, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-2, de echipa FC U Craiova, într-un meci din etapa a 25-a din Superligă. Confruntarea a fost LIVE pe Prima Sport 1 şi www.primasport.ro

Oaspeţii au marcat prin Bauza, în minutul 1 (secunda 45), în urma unei lovituri de cap, după un corner, iar Bahassa a punctat în minutul57. Rapidiştii au redus din diferenţă abia în partea a doua, prin Iacob, în minutul 87, care a punctat cu călcâiul, în urma unui corner.

• Rapid: H. Moldovan – Onea, Săpunaru, Iacob, Fl. Ştefan – Pănoiu (Sefer ’63), Crepulja (Kait ’46), Al. Albu – Emmers (Luckassen ’63), Dugandzic, Al. Ioniţă (Bamgboye ’46). Antrenor: Adrian Mutu.
  • FC U Craiova: Gurău – R. Negru (Paramatti ’67), A. Duarte, Henriques, Huyghebaert – Achim, Albu – Baeten, Bauza (Asamoah ’89), Bahassa (Van Durmen ’77) – Chiţu (Ganea ’67). Antrenor: Nicolo Napoli.

În urma acestui succes, FC U Craiova a urcat momentan pe locul 7, cu 30 de puncte, iar Rapid e pe locul 3, cu 45 de puncte. Oltenii sunt la trei puncte de locul 6, de play-off, Sepsi, dar are acum un meci mai mult.

Etapa următoare, FC U Craiova va juca împotriva Voluntarului, acasă, iar Rapid va evolua pe terenul Mioveniului.