VIDEO | FCU Craiova - "U" Cluj 1-1, în direct la Prima Sport 1! Baeten egalează cu un şut superb VIDEO | FCU Craiova - "U" Cluj 1-1, în direct la Prima Sport 1! Baeten egalează cu un şut superb
Uluitor! Două stadioane moderne nu pot găzdui meciuri europene | VIDEO EXCLUSIV Uluitor! Două stadioane moderne nu pot găzdui meciuri europene | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | FCU Craiova, părăsită de o mare parte din fanii ce umpleau peluza la început de sezon VIDEO | FCU Craiova, părăsită de o mare parte din fanii ce umpleau peluza la început de sezon
Girona s-a impus pe terenul lui Las Palmas şi a urcat pe 2 în La Liga Girona s-a impus pe terenul lui Las Palmas şi a urcat pe 2 în La Liga
Preşedintele de onoare al clubului Bayern Munchen confirmă discuţiile cu favoritul să îi ia locul lui Thomas Tuchel Preşedintele de onoare al clubului Bayern Munchen confirmă discuţiile cu favoritul să îi ia locul lui Thomas Tuchel
Valentin Mihăilă a marcat, iar Parma e foarte aproape de revenirea în Serie A Valentin Mihăilă a marcat, iar Parma e foarte aproape de revenirea în Serie A

Niculescu tună la adresa arbitrajului, după ce formaţia sa a jucat aproape o repriză cu un om în minus, în remiza cu Rapid

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 7 iul 2020

CS Mioveni şi Rapid au terminat la egalitate, scor 0-0, în derby-ul primei runde din play-off-ul Ligii 2. Trupa lui Dan Alexa a dominat copios, dar nu a reuşit să marcheze, astfel ajungând la o performanţă extrem de slabă. În 2020 au disputat 4 partide oficiale fără să marcheze.

La final, Claudiu Niculescu s-a declarat extrem de deranjat de arbitraj, după ce Raul Costin a văzut direct cartonaşul roşu, în minutul 57, ca urmare a unui fault dur.

Ei ne-au presat în primele 15-20 de minute, fără a-şi crea mari oportunităţi de a marca, după care noi am echilibrat jocul şi am pus noi presiune pe ei la finalul primei reprize, am început mai bine repriza secundă, dar din păcate arbitrul ne-a tăiat elanul. Nu aş vrea să fiu foarte vehement, dar mie mi s-a părut extrem de uşor acordat, plus alte decizii luate cu mare uşurinţă, în special de cine strigă mai tare, acela primeşte fault, lovitură liberă, sau aut.

Păcat. Pentru că au fost două echipe care au încercat să joace fotbal. La începutul reprizei secunde, când eşti nevoit să joci 35-40 de minute cu un om în minus împotriva Rapidului, am făcut-o bine.

Cu noroc, am fi reuşit să câştigăm cele 3 puncte. Poate ar fi fost nedrept, dar având în vedere că am jucat aproape o repriză întreagă în 10 oameni, cred că ar fi fost o victorie foarte mare.

Probabil acum, în prima etapă, echipele nu riscă foarte mult, pentru că orice înfrângere te poate arunca în subsolul clasamentului, ca să zic aşa. Dar meciul a trecut. Am luat un punct, suntem tot acolo unde eram şi la începutul play-of-ului. Băieţii au alergat foarte mult, au avut dorinţă, o agresivitate foarte mare. Mi-aş dori ca arbitrajele să nu influenţeze rezultatele finale. E dezamăgire în vestiar, pentru că ne pregătim de aproape 7 săpămâni. Am scos acest punct care poate va conta la final", a spus tehnicianul celor de la Mioveni.