Ultima oră
Columbia - RD Congo 1-0. Sud-americanii merg în şaisprezecimile de finală! Africanii mai speră Columbia - RD Congo 1-0. Sud-americanii merg în şaisprezecimile de finală! Africanii mai speră
Un jucător englez a refuzat să dea mâna cu Thomas Partey Un jucător englez a refuzat să dea mâna cu Thomas Partey
Panama - Croaţia 0-1. O schimbare inspirată a făcut diferenţa Panama - Croaţia 0-1. O schimbare inspirată a făcut diferenţa
Anglia – Ghana 0-0! Africanii rezistă şi smulg un punct Anglia – Ghana 0-0! Africanii rezistă şi smulg un punct
Victor Angelescu a explicat motivul plecării lui Tobias Christensen şi a anunţat că încă un jucător e aproape de a o părăsi pe Rapid: „Avem ofertă” | EXCLUSIV Victor Angelescu a explicat motivul plecării lui Tobias Christensen şi a anunţat că încă un jucător e aproape de a o părăsi pe Rapid: „Avem ofertă” | EXCLUSIV
Cupa Mondială va fi oferită echipei câştigătoare de Gianni Infantino şi Donald Trump

Cupa Mondială va fi oferită echipei câştigătoare de Gianni Infantino şi Donald Trump

”Nu a murit nimeni, au fost două petarde care au zburat şi au ars un petec de gazon”. Mircea Rednic a răbufnit, după decizia Comisiei de Recurs

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 10 apr 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/21554711/1/fc-universitatea-cluj-afc-uta-arad-superliga-superbet-04-02-2024-1.jpg

Lovitură grea încasată de Dinamo şi UTA Arad. Comisia de Recurs a menţinut decizia Comisiei de Disciplină!

Echipele Dinamo şi UTA Arad au primit, din partea Comisiei de Disciplină, o suspendare de patru meciuri fără spectatori ca urmare a incidentelor petrecute la meciul direct, disputat la 8 martie, în etapa a 30-a din Superligă.

Mircea Rednic s-a arătat foarte dezamăgit de faptul că formaţia sa nu a beneficiat de o diminuare a pedepsei.

 

Aveam antrenament la ora la care s-a întrunit Comisia, dar eram cinci inşi care aveam telefoanele în mână. Mă gândeam aşa, la o surpriză de ziua mea, era chiar frumos, dar nu ai cu cine discuta. Ruşinică! Nu ai cum să fim aşa obtuzi, băi, frate, chiar şi aşa sub toate regulile.

Nu poţi să dai două pedepse, ambele mari. Nu noi am fost echipa care am organizat, nu poţi să ai aceeaşi pedeapsă cu echipa care e gazdă. Nu, nu se poate, asta văd eu acum. Dumnezeu ştie că nu mă pricep la regulamente

Nu a murit nimeni, au fost două petarde care au zburat şi au ars un petec de gazon, au ieşit şi ăia de la rugby cu scandal, că le-am ars terenul. Sunt pedepsite două echipe de tradiţie, două echipe cu suporteri.

Mă întreb de ce mai avem jandarmi dacă ei nu şi-au făcut treaba? Nu i-am văzut pe cei care au greşit, care nu se comportă cum ar trebui să se comporte un suporter adevărat că plătesc. Ci plătim noi.

Din punctul ăsta de vedere, nu decidem spre binele fotbalului, pentru că toată lumea face eforturi. S-a făcut stadionul ăsta în atâta timp, din fondurile oraşului şi acum arădenii nu au posibilitatea să vină la meciuri”, a răbufnit Rednic.

 

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele