Ultima oră
Petrolul mută la foc automat! „Lupii galbeni” au anunţat al nouălea transfer al verii Petrolul mută la foc automat! „Lupii galbeni” au anunţat al nouălea transfer al verii
Arsenal activează opţiunea de cumpărare pentru Piero Hincapie Arsenal activează opţiunea de cumpărare pentru Piero Hincapie
Întâlnirea care i-a schimbat viaţa lui Edi Iordănescu: ”Am rămas blocat. A fost primul antrenor care mi-a spus asta!” Întâlnirea care i-a schimbat viaţa lui Edi Iordănescu: ”Am rămas blocat. A fost primul antrenor care mi-a spus asta!”
Arbitra Stephanie Frappart, numită de UEFA Refereeing Officer Arbitra Stephanie Frappart, numită de UEFA Refereeing Officer
Curg ofertele pentru Horaţiu Moldovan! Internaţionalul român pare că o va părăsi pe Atletico Madrid, dar poate ajunge la o echipă de Champions League Curg ofertele pentru Horaţiu Moldovan! Internaţionalul român pare că o va părăsi pe Atletico Madrid, dar poate ajunge la o echipă de Champions League
EXCLUSIV | Florin Tănase a decis dacă îşi prelungeşte sau nu contractul cu FCSB EXCLUSIV | Florin Tănase a decis dacă îşi prelungeşte sau nu contractul cu FCSB

Nu e imposibilă calificarea în grupe! Cu cine va juca Sepsi Sfântu Gheorghe în play-off-ul Conference League

Conference League Publicat de Daian Cutu pe 17 aug 2023
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/39126/21287470/1/bodo.jpg

Sepsi Sfântu Gheorghe s-a calificat în play-off-ul Conference League, învingând în deplasare echipa din Kazahstan Aktobe, scor 1-0, în manşa secundă a turului trei preliminar. În meciul tur, scorul a fost 1-1.

Ultimul hop pentru trupa lui Liviu Ciobotariu înainte de grupe va fi o formaţie din Norvegia, cu un lot de două ori mai bine cotat.

Bodo/Glimt nu a avut emoţii cu armenii de la Pyunik Ereven, de care au trecut cu 6-0 la general. A fost 3-0 în fiecare meci al dublei manşe.

Norvegienii au un lot cotat de Transfermarkt la suma de 30.8 milioane de euro, în timp ce covăsnenii sunt estimaţi la 14.6 milioane de euro.

Bodo/Glimt a câştigat de două ori campionatul în Norvegia, iar în stagiunea precedentă au încheiat pe 2, la 18 puncte în spatele campioanei Molde, dar la 4 lungimi peste Rosenborg, care a completat podiumul.

În prezent sunt lideri în campionat, cu 41 de puncte în 17 partide, la egalitate cu Viking.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri