Spania - Italia 1-0. Diferenţa a fost făcută de un autogol Spania - Italia 1-0. Diferenţa a fost făcută de un autogol
VIDEO | Angel Reese a scris istorie în WNBA VIDEO | Angel Reese a scris istorie în WNBA
S-au înţeles! LA Lakers are un nou antrenor S-au înţeles! LA Lakers are un nou antrenor
Verdict ciudat. Florin Răducioiu, impresionat de o naţională care continuă să dezamăgească. ”O echipă pe care o apreciez mult” Verdict ciudat. Florin Răducioiu, impresionat de o naţională care continuă să dezamăgească. ”O echipă pe care o apreciez mult”
Serbia ameninţă că ar putea părăsi Euro 2024 din cauza scandărilor Serbia ameninţă că ar putea părăsi Euro 2024 din cauza scandărilor
"Puteam fi mai buni cu şi fără minge”. Kane, supărat după remiza cu Danemarca "Puteam fi mai buni cu şi fără minge”. Kane, supărat după remiza cu Danemarca

Nu se poate aşa ceva! Saarbrucken a mai făcut o victimă în Cupa Germaniei

Fotbal Internațional Publicat de Tudor Moisa pe 12 mar 2024

Scenariu de film în Cupa Germaniei! Saarbrucken a trecut de Mochengladbach, în sferturi, scor 2-1.

Formaţia care evoluează în liga a treia o va întâlni pe Kaiserslautern, echipă din 2. Bundesliga, în semifinale.

Saarbrucken are un parcurs demn de filmele SF în ediţia actuală a Cupei Germaniei. Rând pe rând, Karlsruher, Bayern şi Frankfurt au fost eliminate de revelaţia Cupei, iar acum a venit şi rândul lui Mochengladbach.

În partida de marţi, Mochengladbach a deschis scorul prin Hack, în minutul 8, dar gazdele au egalat imediat după, prin Naifi, în minutul 11.

Golul victoriei a venit în minutul 90+3, prin Brunker, care a declanşat nebunia la Saarbrucken. Mochengladbach a avut o posesie de nu mai puţin de 73%!