VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida
Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka
Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV
Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV
Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV
Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!” Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!”

OFICIAL | Alexandru Maxim şi-a prelungit contractul cu Gaziantep până în 2024

Alte campionate externe Publicat de Daian Cutu pe 2 nov 2021

Clubul turc Gaziantep a anunţat marţi, prelungirea contractului mijlocaşului Alexandru Maxim până în vara anului 2024.

Înţelegerea internaţionalului român cu gruparea din Super Lig expira vara viitoare. El a semnat un nou contract pe doi ani cu posibilitatea prelungirii cu un sezon.

Maxim, în vârstă de 31 de ani, este la formaţia turcă din ianuarie 2020, mai întâi ca jucător împrumutat de la Mainz, apoi legitimat definitiv.

La Gaziantep, Maxim a jucat 61 de meciuri în toate competiţiile, a marcat 25 de goluri şi a oferit şase pase decisive.

În carieră, el a mai evoluat la Espanyol B, Badalona, Pandurii Târgu Jiu şi VfB Stuttgart. Maxim are 47 de jocuri la echipa naţională şi şase goluri.