VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane
CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin
Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart
Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj

”Old Frim Derby”, ultima şansă la titlu pentru echipa lui Ianis Hagi! Celtic – Rangers, duminică, de la ora 14:00

Alte campionate externe Publicat pe 1 mai 2022

Celtic – Rangers, din etapa a 35-a a campionatului Scoţiei, se joacă duminică, de la ora 14:00, şi se vede în România exclusiv pe Prima Sport PPV2, canal disponibil în reţeaua Vodafone.

”Old Frim”, ultima şansă la titlu pentru echipa lui Ianis Hagi

”Old Frim” ar putea reprezenta ultima şansă pentru echipa lui Ianis Hagi să îşi apere titlul de campioană din stagiunea precedentă. Dacă învinge, Rangers adună 82 de puncte şi se apropie la trei lungimi distanţă de Celtic. Ar mai rămâne trei etape de disputat, iar în această situaţie orice ar fi posibil. O victorie din partea lui Celtic ar rezolva în proporţie de 99,99 % problema campioanei Scoţiei, în timp ce un egal ar menţine distanţa confortabilă de 6 puncte.

Celtic a fost echipa mai bună în actuala stagiune şi ofensiv, şi defensiv. Gazdele au adunat un golaveraj 80-19, spre deosebire de oaspeţi care marcat de ”doar” 70 de ori şi au primit 28 de goluri. Cele două echipe şi-au împărţit victoriile în cele 4 confruntări din sezonul actual. Rangers a învins în turul sezonului regular acasă cu 1-0, dar a cedat la scor de neprezentare în retur. De asemenea, Rangers a pierdut, scor 1-2, primul meci din play-off, dar şi-a învins rivala Celtic în semifinalele Cupei Scoţiei cu 2-1 (după ce în primele 90 de minute scorul a fost 1-1).

Deşi în campionat Rangers a fost mai slabă până acum, echipa lui Ianis Hagi a reuşit să se califice în semifinalele Europa League, unde se va bate pentru un loc în ultimul act cu RB Lepzig. Două goluri şi o pasă de gol a reuşit Ianis Hagi pentru Rangers în campionat, în 15 apariţii, înainte să sufere ruptura ligamentelor încrucişate.