”Trebuie să acceptăm şi reversul medaliei”. Zeljko Kopic, faţă în faţă cu cele mai importante meciuri ale sezonului ”Trebuie să acceptăm şi reversul medaliei”. Zeljko Kopic, faţă în faţă cu cele mai importante meciuri ale sezonului
Ana Bogdan s-a calificat în turul doi la Catalonia Open Ana Bogdan s-a calificat în turul doi la Catalonia Open
Naţionalele României de volei încep pregătirile pentru Goldean League Naţionalele României de volei încep pregătirile pentru Goldean League
Laurenţiu Reghecampf la Rapid? Reacţia tehnicianului: ”Probabil că toţi antrenorii care suntem liberi prezentăm interes” Laurenţiu Reghecampf la Rapid? Reacţia tehnicianului: ”Probabil că toţi antrenorii care suntem liberi prezentăm interes”
Un jucător cheie al Universităţii Craiova nu va mai putea juca în acest sezon Un jucător cheie al Universităţii Craiova nu va mai putea juca în acest sezon
Sepsi Sfântu Gheorghe îşi aduce mijlocaş de la o rivală din Superliga Sepsi Sfântu Gheorghe îşi aduce mijlocaş de la o rivală din Superliga

Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League

Europa League Publicat de Daian Cutu pe 19 apr 2024

Olympique Marseille s-a calificat joi seara în semifinalele Ligii Europa după ce a dispus la lovituri de departajare de formaţia portugheză Benfica Lisabona, pe teren propriu, scor 4-2. După 120 de minute de joc scorul a fost 1-0 pentru Marseille.

Formaţia pregătită de Jean Louis Gasset a alergat după gol încă din startul meciului de pe Velodrome, dar portughezii au fost cei care au avut două şanse decente de a deschis scorul în prima repriză.

Aubameyang a trecut pe lângă gol în minutul 24, dar pauza a consemnat un rezultat alb. Marseille a deschis scorul în minutul 76, prin Faris Moumbagna, iar francezii au egalat situaţia la general. S-a intrat în prelungiri, dar nici aici nu s-a marcat şi meciul s-a decis la lovituri de departajare.

Lusitanii au ratat de două ori, prin Di Maria şi Antonio Silva, în timp ce francezii au transformat patru lovituri, învingând cu 4-2 la 11 metri.