Antrenorul, favorit să o preia pe AC Milan. Alegerea interesantă a clubului din Serie A Antrenorul, favorit să o preia pe AC Milan. Alegerea interesantă a clubului din Serie A
OUT de la Rapid, până la finalul sezonului! Anunţul făcut de formaţia din Giuleşti OUT de la Rapid, până la finalul sezonului! Anunţul făcut de formaţia din Giuleşti
Decizia luată de CIO dacă niciun palestinian nu se califică la Jocurile Olimpice Decizia luată de CIO dacă niciun palestinian nu se califică la Jocurile Olimpice
Joan Chelimo Melly a stabilit un nou record al României, în proba de 10 kilometri Joan Chelimo Melly a stabilit un nou record al României, în proba de 10 kilometri
Sorana Cîrstea, fără replică pe zgura de la Madrid în faţa Igăi Swaitek, locul 1 WTA Sorana Cîrstea, fără replică pe zgura de la Madrid în faţa Igăi Swaitek, locul 1 WTA
VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia 0-1. Liderul Ligii 2 reuşeşte o nouă victorie VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia 0-1. Liderul Ligii 2 reuşeşte o nouă victorie

PAOK Salonic a cedat în faţa lui Dinamo Zagreb, scor 0-2. Celelalte rezultate din Conference League

Conference League Publicat pe 8 mar 2024

PAOK Salonic, condusă de antrenorul român Răzvan Lucescu, a pierdut joi seara, în deplasare, scor 0-2, meciul cu echipa croată Dinamo Zagreb, în prima manşă a optimilor din Conference League.

Câştigătoare neînvinsă a grupei G din Conference League, PAOK a cedat joi seara la Zagreb. Bruno Petkovic a deschis scorul în minutul 37 pentru gazde şi tot el l-a majorat în minutul 71, atunci când golul său a avut nevoie de validarea VAR. S-a încheiat 2-0 pentru Dinamo şi returul se va disputa la Salonic, joi, 14 martie.

Într-un alt meci din optimi, AC Fiorentina s-a impus cu 4-3 la Budapesta, în faţa formaţiei israeliene Maccabi Haifa. Italienii au fost conduşi cu 2-1 şi 3-2, iar Maccabi a avut un jucător eliminat în minutul 80, pe Cafumana. Golul victoriei italiene a fost înscris în minutul al cincilea al prelungirilor.

Rezultate înregistrate joi seara , în prima manşă a optimilor de finală din Conference League:

• Maccabi Haifa – AC Fiorentina 3-4 (Seck 12, Kinda 29, Khalaili 67 / Nzola 2, Beltran 58, Mandragora 73, Barak 90+5)
  • Dinamo Zagreb – PAOK Salonic 2-0 (Petkovic 37, 71)
  • Union St Gilloise – Fenerbahce Istanbul 0-3 (Batshuayi 20, Oosterwolde 84, Tadic 90+4 penalti)
  • Servette Geneva – Viktoria Plzen 0-0