Ciprian Marica a dat verdictul în privinţa titularului la EURO! ”Nu există alt vârf” Ciprian Marica a dat verdictul în privinţa titularului la EURO! ”Nu există alt vârf”
Elizabeta Samara s-a calificat în optimi la WTT Champions Incheon 2024 Elizabeta Samara s-a calificat în optimi la WTT Champions Incheon 2024
Nu e Drăguşin sau Man! Englezii au numit jucătorul român care trebuie urmărit la EURO Nu e Drăguşin sau Man! Englezii au numit jucătorul român care trebuie urmărit la EURO
Doi antrenori importanţi sunt în pole-position! Cine ar putea să îl înlocuiască pe Xavi la Barcelona Doi antrenori importanţi sunt în pole-position! Cine ar putea să îl înlocuiască pe Xavi la Barcelona
Cine ar fi crezut? Motivul incredibil pentru care un fotbalist din MLS nu a avut voie nici măcar să stea pe bancă Cine ar fi crezut? Motivul incredibil pentru care un fotbalist din MLS nu a avut voie nici măcar să stea pe bancă
All-season, avantaje şi dezavantaje All-season, avantaje şi dezavantaje

PAOK Salonic s-a calificat în finala Cupei Greciei. Mitriţă a jucat 28 de minute

Alte campionate externe Publicat de Daian Cutu pe 27 apr 2022

Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu şi la care joacă Alexandru Mitriţă, s-a calificat, miercuri seară, în finala Cupei Greciei, trecând în semifinale de Olympiakos.

În meciul tur, la 21 aprilie, cele două echipe au remizat, scor 0-0, pe terenul formaţiei PAOK.

Miercuri, pe terenul echipei Olympiakos, rezultatul a fost 1-1, după prelungiri. Au marcat El Arabi ‘105 (penalti) pentru Olympiakos şi Colak ‘109 pentru PAOK.

Mitriţă a intrat pe teren în minutul 62 şi a fost înlocuit în minutul 90.

În finală, PAOK Salonic va întâlni echipa Panathinaikos, care a trecut în semifinale de Lamia, scor 1-0 în tur şi scor 2-0 în retur.