VIDEO | FCSB - Farul, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby cu titlul pe masă VIDEO | FCSB - Farul, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby cu titlul pe masă
VIDEO | FCU Craiova - "U" Cluj, astăzi, de la ora 17:30, în direct la Prima Sport 1! Două echipe cu obiective diferite VIDEO | FCU Craiova - "U" Cluj, astăzi, de la ora 17:30, în direct la Prima Sport 1! Două echipe cu obiective diferite
VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia, sâmbătă, de la 11:30, în direct pe Prima Sport 1. Speranţe la promovarea directă pentru echipa din Miercurea Ciuc VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia, sâmbătă, de la 11:30, în direct pe Prima Sport 1. Speranţe la promovarea directă pentru echipa din Miercurea Ciuc
VIDEO | Final interzis cardiacilor în NBA! Indiana Pacers preia conducerea în seria cu Milwaukee Bucks VIDEO | Final interzis cardiacilor în NBA! Indiana Pacers preia conducerea în seria cu Milwaukee Bucks
VIDEO | Mai reuşeşte cineva să o oprească pe Collins? Americanca a câştigat un meci nebun la Madrid şi continuă seria fabuloasă VIDEO | Mai reuşeşte cineva să o oprească pe Collins? Americanca a câştigat un meci nebun la Madrid şi continuă seria fabuloasă
VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici” VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici”

PAOK Salonic, victorie zdrobitoare cu Dinamo Zagreb la retur! Trupa lui Răzvan Lucescu a acces în sferturile de finală

Conference League Publicat de Daian Cutu pe 14 mar 2024

PAOK Salonic, condusă de tehnicianul român Răzvan Lucescu, s-a calificat joi seara în sferturile Conference League, după ce a învins, pe teren propriu, scor 5-1, gruparea croată Dinamo Zagreb.

După ce a pierdut meciul tur, de la Zagreb, cu 0-2, PAOK a condus cu 3-0 la finalul primei reprize a celei de-a doua manşe. Abdul Baba Rahman a deschis scorul în minutul 27, din pasa lui Koulierakis.

Apoi Koulierakis a înscris din assist-ul lui Taison, în minutul 33, iar în minutul 42 Brandon Thomas a stabilit scorul pauzei. Imediat după pauză croaţii au marcat prin Arber Hoxha şi au egalat situaţia la general, dar Koulierakis a înscris în minutul 72, pentru ca Zivkovic să transforme un penalti în minutul 88 şi să stabilească scorul final la 5-1 pentru PAOK. Grecii lui Răzvan Lucescu merg în sferturi şi îşi vor afla adversara vineri, când este programată tragerea la sorţi de la Nyon.

Rezultate înregistrate joi, în manşa secundă a optimilor Conference League:

AC Fiorentina – Maccabi Haifa 1-1 (Barak 59 / Khalaili 88);

PAOK Salonic – Dinamo Zagreb 5-1 (Baba 27, Sucic 33 autogol, Brandon 42, Koulierakis 72, Zivkovic 88 penalti / Hoxha 49);

Fenerbahce – Union St Gilloise 0-1 (Rasmussen 68);

S-au calificat în sferturi AC Fiorentina (5-4 scor cumulat), PAOK Salonic (5-3 scor cumulat) şi Fenerbahce (3-1 scor cumulat).