Claudiu Keşeru îi răspunde lui Mircea Rednic: „Contractul nu a fost respectat” | EXCLUSIV Claudiu Keşeru îi răspunde lui Mircea Rednic: „Contractul nu a fost respectat” | EXCLUSIV
Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!” Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!”
VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ambele echipe au creat pericol în prima repriză VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ambele echipe au creat pericol în prima repriză
Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off"  | EXCLUSIV Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off" | EXCLUSIV
Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul” Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul”

Patronul lui FCU Craiova, supărat pe un jucător. ”Are o atitudine neserioasă, nu se antrenează”

FC U Craiova 1948 Publicat de Daian Cutu pe 14 ian 2023

CS Mioveni şi FCU Craiova au remizat, scor 1-1, într-un meci amical, la debutul lui Nicolae Dică pe banca tehnică a ultimei clasate din Superligă.

Pentru CS Mioveni a marcat Carnat (17), iar pentru craioveni a înscris Grigore (45).

Surprinzător, la scurt timp după meci, patronul celor de la FCU a declarat că este foarte supărat pe un jucător de al său. Fundaşul central Andre Duarte (25 de ani) nu mai vrea să rămână la echipă şi deşi mai are contract până în 2024, acesta nu s-a prezentat la meciul de verificare de sâmbătă.

Mititelu a explicat că portughezul face tot posibilul pentru a fi lăsat să plece la Legia Varşovia, în Polonia, deşi pe adresa formaţiei din Superliga nu a venit nicio ofertă.

”Avem o problemă cu Duarte, care se află sub contract cu noi până în 2024. Este dorit de Legia Varşovia, nu avem nicio ofertă. A năpustit peste noi să-i dăm drumul să plece cu orice preţ, nu gratis.

Are o atitudine neserioasă, nu se antrenează, zice că se lasă de fotbal. M-a dezamăgit, nici n-a venit la joc (n.r. amicalul cu CS Mioveni)",
a spus Adrian Mititelu, pentru Orange Sport.

• 24 de partide a bifat Duarte în acest sezon pentru FCU Craiova.