Ultima oră
Cine va purta numărul 10 la meciul cu Ţara Galilor Cine va purta numărul 10 la meciul cu Ţara Galilor
VIDEO | CSM Bucureşti - Metz, pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. ”Tigroaicele” au nevoie de o remontada fabuloasă VIDEO | CSM Bucureşti - Metz, pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. ”Tigroaicele” au nevoie de o remontada fabuloasă
Tony Da Silva a devenit selecţionerul unei naţionale importante din Africa. ”Este ceva fabulos pentru un antrenor tânăr” Tony Da Silva a devenit selecţionerul unei naţionale importante din Africa. ”Este ceva fabulos pentru un antrenor tânăr”
O echipă cu ambiţii mari şi stabilitate financiară nu a primit licenţa pentru Liga 2! O echipă cu ambiţii mari şi stabilitate financiară nu a primit licenţa pentru Liga 2!
Chivu şi ”Dragostea din tei”! Un an de când românul a preluat Inter Milano Chivu şi ”Dragostea din tei”! Un an de când românul a preluat Inter Milano
Marcel Granollers şi Horacio Zeballos şi-au păstrat titlul la dublu masculin la Roland Garros Marcel Granollers şi Horacio Zeballos şi-au păstrat titlul la dublu masculin la Roland Garros

PCH nu se dezminte şi menţine protestul: ”La meciul de baraj pentru Conference League vom intra în minutul 10!”

Dinamo Publicat pe 20 mai 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

 

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/22451443/1/dinamo-bucuresti-cfr-cluj-play-off-superliga-superbet-16-05-2026-3.jpg

Peluza Cătălin Hîldan a anunţat, miercuri, că menţine protestul faţă de noua siglă a clubului, astfel că la meciul de baraj al echipei Dinamo pentru Conference League suporterii vor intra în minutul 10.

"Astăzi, 20.05.2026, s-a confirmat când şi unde vom juca meciul de baraj pentru calificarea în Conference League. Astfel, acest meci va avea loc vineri, 29.05.2026, pe stadionul "Arcul de Triumf" şi va fi jucat împotriva câştigătoarei dintre FCSB - FC Botoşani.

Peluza Cătălin Hîldan va menţine protestul împotriva noii sigle a clubului nostru exact ca la meciul cu CFR Cluj, astfel, vom intra tot în minutul 10 al partidei.

Cine vine în peluză trebuie să se supună acestor reguli pentru a asigura o constanţă şi o poziţie fermă faţă de problemele legate de identitatea vizuală a lui Dinamo!

DINAMO SUNTEM NOI!", se arată în comunicatul PCH.

Dinamo 1948 S.A., echipa care evoluează în Superliga, a anunţat la începutul lunii că va schimba sigla clubului începând cu data de 1 iulie.

De atunci, suporterii şi-au arătat nemulţumirea prin mesaje postate pe paginile de Facebook, ei cerând ca noua siglă să fie adoptată cu transparenţă şi cu acordul fanilor.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele