Un nou produs marca Gică Hagi face furori: „E impresionant” | VIDEO EXCLUSIV Un nou produs marca Gică Hagi face furori: „E impresionant” | VIDEO EXCLUSIV
Olivier Giroud pleacă de la AC Milan. Care este următoarea sa destinaţie Olivier Giroud pleacă de la AC Milan. Care este următoarea sa destinaţie
”Nici nu ştiu ce să spun, deja este penibil”. Denis Politic, discurs fără menajamente ”Nici nu ştiu ce să spun, deja este penibil”. Denis Politic, discurs fără menajamente
Reacţie incredibilă a unui jucător de la FCU Craiova. ”Suntem vai m**ţii noştri!” Reacţie incredibilă a unui jucător de la FCU Craiova. ”Suntem vai m**ţii noştri!”
VIDEO | FC Botoşani - Dinamo 2-1. ”Câinii” cedează în prelungirile unui meci nebun VIDEO | FC Botoşani - Dinamo 2-1. ”Câinii” cedează în prelungirile unui meci nebun
VIDEO | Dinamo Bucureşti - Skjern 28-27. ”Dulăii” fac primul pas către Final Four-ul European League VIDEO | Dinamo Bucureşti - Skjern 28-27. ”Dulăii” fac primul pas către Final Four-ul European League

Poli Timişoara - Poli Iaşi 1-3. Moldovenii revin pe primul loc în Liga 2

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 4 mar 2023

Politehnica Iaşi a învins în deplasare, scor 3-1, formaţia SSU Poli Timişoara, într-un meci contând pentru etapa a 18-a din Liga 2.

Oaspeţii au deschis scorul la Timişoara, prin Gabriel Vaşvari, care a transformat un penalti în minutul 10. După numai cinci minute, ieşenii şi-au majorat avantajul prin golul lui Cătălin Hlistei. Gazdele au redus din diferneţă prin Daniel Benzar, în minutul 67, dar Politehnica Iaşi a înscris pentru a treia oară prin Alin Roman, înminutul 83, stabilind scorul final, SS Poli Timişoara – Politehnica Iaşi 1-3.

Ieşenii au 37 de puncte şi sunt lideri în clasamentul Ligii 2, fiind ca şi calificaţi în play-off. Poli Timişoara este penultima, a 19-a, cu numai 12 puncte.

În Liga 2, duminică se va disputa meciul dintre CSA Steaua Bucureşti şi Minaur Baia Mare, iar marţi, 7 martie, este programată partida Gloria Buzău – Unirea Slobozia.