VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili" VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili"
Chiricheş a aflat în direct că Becali l-a criticat: ”Crede că joc la ‘mişto’!” | VIDEO

FCSB, distrusă după ce a pierdut cu Oţelul Galaţi: ”A părut o echipă de retrogradare. Din cale afară de slabi!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele" VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele"
Becali a intrat în direct şi l-a distrus pe jucătorul aşteptat cu braţele deschise: ”Te nenoroceşte!”

Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel

Portarul din Superligă care îi ameninţă postul de titular la naţională lui Ionuţ Radu: ”Va face concurenţă serioasă. Are ceva din Tătăruşanu!” | VIDEO EXCLUSIV

Echipa nationala Publicat pe 4 apr 2023

Echipa bucureşteană FCSB a învins pe Sepsi, în deplasare, scor 2-1, într-un meci din etapa a doua a play-off-ului Superligii.

Meciul de la Sf. Gheorghe s-a jucat în primele 20 de minute. Sepsi a deschis scorul în minutul 6, când Radunovic a deviat în propria poartă şutul lui Ştefănescu.

Compagno a egalat după numai două minute, lobându-l pe Niczuly, iar în minutul 19, Florinel Coman a înscris golul prin care bucureştenii au trecut în avantaj, după o combinaţie cu Radunovic.

În minutul 63, Safranko a egalat după un şut respins al lui Aganovic, dar după consultarea VAR, arbitrul a anulat golul pentru ofsaid. FCSB este pe locul 3 în clasament, cu 33 de puncte, la doar trei puncte de lider, Farul Constanţa.

Târnovanu a avut mai multe intervenţii bune în meci. Tânărul portar a dovenit în ultima perioadă la FCSB că poate oferi siguranţă, după gafele făcute în trecut de Andrei Vlad.

Ionuţ Rada a fost invitat la Prima Sport şi a comentat evoluţia lui Târnovanu. El consideră că portarul îi va face concurenţă lui Radu la echipa naţională.

”E un jucător care chiar şi-a pus amprenta. Un jucător care pare un tip echilibrat. Un tip muncitor. Nu este genul de portar clovn. Cred că va fi o concurenţă serioasă pentru Ionuţ Radu la naţională”, a spus Ionuţ Rada, la Prima Sport.

”Are ceva din Tătăruşanu. Şi el era aşa serios, îşi făcea treaba”, a spus Cătălin Berindean, la Prima Sport.