Ultima oră
Coreea de Sud - Cehia 2-1. Revenire de senzaţie a asiaticilor Coreea de Sud - Cehia 2-1. Revenire de senzaţie a asiaticilor
Mexic - Africa de Sud 2-0. Campionatul Mondial şi-a deschis porţile sub semnul spectacolului. S-au dictat trei eliminări Mexic - Africa de Sud 2-0. Campionatul Mondial şi-a deschis porţile sub semnul spectacolului. S-au dictat trei eliminări
Anderson Ceara a vorbit pentru prima dată după transferul la FCSB: "Ne vedem curând!" Anderson Ceara a vorbit pentru prima dată după transferul la FCSB: "Ne vedem curând!"
A jucat un rol cheie în aducerea lui Kopic la Dinamo, iar acum rupe tăcerea după ce croatul a plecat din Ştefan cel Mare: "La noi e o groapă fără fund în care toată lumea trebuie să arunce nişte bani" A jucat un rol cheie în aducerea lui Kopic la Dinamo, iar acum rupe tăcerea după ce croatul a plecat din Ştefan cel Mare: "La noi e o groapă fără fund în care toată lumea trebuie să arunce nişte bani"
Mexicanul Julian Quinones a marcat primul gol al turneului final Mexicanul Julian Quinones a marcat primul gol al turneului final
OFICIAL | Jose Mourinho a revenit la Real Madrid OFICIAL | Jose Mourinho a revenit la Real Madrid

Premierul interimar Ilie Bolojan a primit-o la Palatul Victoria pe Nadia Comăneci. ”Îi mulţumesc pentru ceea ce a făcut pentru România”

Special Publicat de Daian Cutu pe 27 mai 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

 Premierul interimar Ilie Bolojan a primit-o, miercuri, la Palatul Victoria, pe Nadia Comăneci, el arătând că întreaga carieră a Nadiei Comăneci inspiră şi motivează. Şeful Executivului i-a mulţumit pentru ceea ce a făcut pentru România şi pentru că a fost un ambasador al ţării noastre în lume.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38224/22459694/1/com.jpg

 

Marea gimnastă a României, Nadia Comăneci, a revenit astăzi, la Palatul Victoria, pentru o întâlnire cu prim-ministrul Ilie Bolojan, cu vicepremierul Tánczos Barna şi cu preşedintele Comitetului Olimpic şi Sportiv Român, Mihai Covaliu, anunţă Executivul într-un comunicat oficial.

Întâlnirea a avut loc în contextul organizării Galei "50 de ani de la prima notă de 10.00", care va avea loc în data de 29 mai, la Palatul Parlamentului, şi a "Galei Campioanelor", din 31 mai, de la Oneşti, evenimentele fac parte din calendarul manifestărilor organizate cu prilejul Anului Nadia Comăneci, dedicate celebrării performanţelor obţinute în carieră de gimnasta noastră.

"Numele Nadiei Comăneci este asociat cu performanţa, indiferent de ce generaţie este rostit. Însă drumul spre succes a fost posibil doar prin muncă temeinică, seriozitate şi talent. Întreaga carieră a Nadiei Comăneci inspiră şi motivează. Îi mulţumesc pentru ceea ce a făcut pentru România şi pentru că a fost un ambasador al ţării noastre în lume!", a afirmat premierul Ilie Bolojan.

Guvernul României a aprobat recent modernizarea şi extinderea bazei sportive a Clubului Sportiv Municipal Oneşti, locul în care s-a antrenat Nadia Comăneci.

Proiectul a fost aprobat la propunerea Ministerului Dezvoltării, Lucrărilor Publice şi Administraţiei, iar investiţia totală depăşeşte 122 de milioane de lei, mai spune Executivul.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Special

Ultimele articole Toate articolele