VIDEO | ”U” Cluj - Dinamo 3-3. Remiză frăţească care îi încurcă rău de tot pe ”câini” VIDEO | ”U” Cluj - Dinamo 3-3. Remiză frăţească care îi încurcă rău de tot pe ”câini”
VIDEO | Girona - Barcelona 4-2. Revelaţia din La Liga urcă pe 2 şi o face pe Real Madrid campioană VIDEO | Girona - Barcelona 4-2. Revelaţia din La Liga urcă pe 2 şi o face pe Real Madrid campioană
Monza – Lazio 2-2. Gazdele au egalat în minutul 90+2 Monza – Lazio 2-2. Gazdele au egalat în minutul 90+2
Claudiu Keşeru ştie ce îi lipseşte lui Dinamo: „E uşor atipic” | VIDEO EXCLUSIV Claudiu Keşeru ştie ce îi lipseşte lui Dinamo: „E uşor atipic” | VIDEO EXCLUSIV
A doua medalie pentru Sabrina Maneca Voinea la europenele de gimnastică: argint în proba de sol! A doua medalie pentru Sabrina Maneca Voinea la europenele de gimnastică: argint în proba de sol!
Unii jucători de la Dinamo nu mai vor să joace? "Vorbeam cu cineva din staff" | VIDEO EXCLUSIV Unii jucători de la Dinamo nu mai vor să joace? "Vorbeam cu cineva din staff" | VIDEO EXCLUSIV

Prima înfrângere în actuala ediţie a campionatului Ucrainei pentru Mircea Lucescu

Alte campionate externe Publicat pe 6 nov 2021

Formaţia Dinamo Kiev, antrenată de Mircea Lucescu, a fost învinsă, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de echipa Vorskla Poltava, într-un meci din etapa a XIV-a a campionatului Ucrainei.

Învingătorii au marcat prin Rangel 34’ şi Thill 74’ (penalti).

Dinamo Kiev a înscris prin Vitinho, în minutul 90+5.

Oaspeţii au jucat în inferioritate numerică din minutul 80, când a fost eliminat Kravciuk.

Pentru echipa lui Lucescu este primul eşec în actuala ediţie de campionat. Dinamo Kiev este lider în clasament, cu 35 de puncte (11 victorii, două remize, o înfrângere). Vorskla este pe locul trei, cu 28 de puncte.