VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili" VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili"
Chiricheş a aflat în direct că Becali l-a criticat: ”Crede că joc la ‘mişto’!” | VIDEO

FCSB, distrusă după ce a pierdut cu Oţelul Galaţi: ”A părut o echipă de retrogradare. Din cale afară de slabi!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele" VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele"
Becali a intrat în direct şi l-a distrus pe jucătorul aşteptat cu braţele deschise: ”Te nenoroceşte!”

Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel

PSV Eindhoven câştigă derby-ul cu Feyenoord şi ajunge la 14 victorii la rând

Alte campionate externe Publicat de Daian Cutu pe 3 dec 2023

Echipa olandeză PSV Eindhoven a bifat duminică, în deplasare, a 14-a victorie consecutivă din acest sezon, după 2-1 cu formaţia Feyenoord Rotterdam.

Echipa antrenată de Peter Bosz a marcat de două ori în repriza secundă, în numai trei minute. Mai întâi a deschis scorul Ismael Saibari, în minutul 65, iar Olivier Boscagli a majorat diferenţa în minutul 68.

Gazdele au replicat prin golul reuşit de Santiago Gimenez, în minutul 81, dar PSV a încheiat meciul victorioasă şi este lider autoritar în Eredivisie, cu 42 de puncte din 14 etape disputate. Pe locul secund se află Feyenoord, cu 32 de puncte.